Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Can: Szanujemy Ajax, ale nie boimy się

Pomocnik Juventusu Emre Can zapewnia, że jego zespół szanuje Ajax, ale się go nie obawia. We wtorek rozegrane zostanie rewanżowe spotkanie 1/4 finału Ligi Mistrzów. Pierwszy pojedynek w Amsterdamie zakończył się remisem 1:1.

Czytaj dalej…

– Czuję się dobrze, doszedłem do siebie po kontuzji i jestem gotowy – powiedział pomocnik podczas konferencji prasowej.

Can, który z powodu urazu kostki nie zagrał w pierwszym spotkaniu, na jakiej pozycji zagra w rewanżowym mecz. – Nie wiem, czy zagram na tej, czy innej pozycji. Nie powiedziałbym ci tego dzień przed meczem, nawet gdybym to wiedział – dodał.

Juventus nie wygrali Ligi Mistrzów od 1998 roku, a Emre Can doskonale zdaje sobie sprawę z oczekiwań. – Od kiedy tutaj przyjechałem, wiem, że dla Juventusu i mieszkańców Turynu bardzo ważne jest zdobycie tego trofeum. Byli już blisko, przegrali dwa finały i chcą dotrzeć do kolejnego – kontynuował.

– Nie będzie to łatwe, wszyscy szanują Ajax. Szanujemy ich postawę w Lidze Mistrzów, ale nie boimy się ich i chcemy wygrać. Oglądałem pierwsze spotkanie w telewizji i imponujące jest to, jak grają. Ale chcemy rozegrać nasze spotkanie i zobaczymy, co się stanie – mówił Can.

– Potrzebna jest nam taka sama postawa, jak przeciwko Atletico. Na pewno nie zagramy na 0:0. Chcemy wygrać spotkanie i strzelać bramki – kontynuował.

Komentarze