Can: Szanujemy Ajax, ale nie boimy się

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Pomocnik Juventusu Emre Can zapewnia, że jego zespół szanuje Ajax, ale się go nie obawia. We wtorek rozegrane zostanie rewanżowe spotkanie 1/4 finału Ligi Mistrzów. Pierwszy pojedynek w Amsterdamie zakończył się remisem 1:1.

Czytaj dalej…

– Czuję się dobrze, doszedłem do siebie po kontuzji i jestem gotowy – powiedział pomocnik podczas konferencji prasowej.

Can, który z powodu urazu kostki nie zagrał w pierwszym spotkaniu, na jakiej pozycji zagra w rewanżowym mecz. – Nie wiem, czy zagram na tej, czy innej pozycji. Nie powiedziałbym ci tego dzień przed meczem, nawet gdybym to wiedział – dodał.

Juventus nie wygrali Ligi Mistrzów od 1998 roku, a Emre Can doskonale zdaje sobie sprawę z oczekiwań. – Od kiedy tutaj przyjechałem, wiem, że dla Juventusu i mieszkańców Turynu bardzo ważne jest zdobycie tego trofeum. Byli już blisko, przegrali dwa finały i chcą dotrzeć do kolejnego – kontynuował.

– Nie będzie to łatwe, wszyscy szanują Ajax. Szanujemy ich postawę w Lidze Mistrzów, ale nie boimy się ich i chcemy wygrać. Oglądałem pierwsze spotkanie w telewizji i imponujące jest to, jak grają. Ale chcemy rozegrać nasze spotkanie i zobaczymy, co się stanie – mówił Can.

– Potrzebna jest nam taka sama postawa, jak przeciwko Atletico. Na pewno nie zagramy na 0:0. Chcemy wygrać spotkanie i strzelać bramki – kontynuował.

Komentarze