Can: Brak przywilejów w Juventusie, nawet dla Ronaldo

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Emre Can dołączył do Starej Damy latem 2018 roku. W najnowszym wywiadzie niemiecki pomocnik opowiedział o podobieństwach pomiędzy Juventusem a jego byłym klubem, czyli Liverpoolem, a także zdradził co najbardziej podoba mu się w funkcjonowaniu turyńskiego klubu.

Czytaj dalej…

– Juventus to naprawdę rodziny klub – zaczął Emre Can.

– W tym temacie Turyn podobny jest do Liverpoolu. Tam również w szatni panowała bardzo dobra atmosfera – kontynuował niemiecki pomocnik.

– W Juventusie znacznie mniej liczą się za to indywidualności. Tu najważniejsza jest grupa. Nie jest to częste, przynajmniej jak nie miałem wcześniej takich doświadczeń – dodał.

– Tu wszyscy są na tym samym poziomie. Nie ma żadnych przywilejów, nikt nie może czuć się mniej lub bardziej ważny, a szatnia jest bardzo zjednoczona. Dobrym przykładem może być tu Cristiano Ronaldo. On jest naszym największym graczem, ale na treningach zachowuje się naturalnie i jest traktowany jak każdy inny piłkarz. To bardzo dobre podejście – zakończył Emre Can.

Niemiecki pomocnik wystąpił w tym sezonie w 23 spotkaniach, w których strzelił dwa gole i zanotował jedną asystę. Na boisku spędził łącznie 1164 minuty.

Komentarze