Calhanoglu: chcę w końcu coś wygrać we Włoszech

Hakan Calhanoglu
Hakan Calhanoglu Pressfocus

Hakan Calhanoglu zmienił barwy i z Milanu przeniósł się do Interu. Zapewne taka decyzja nie spodobała się większości fanom Rossonerich, ale sam piłkarz nie chciał robić nikomu na złość i w pierwszej rozmowie z klubową telewizją Nerazzurich, oznajmił że o jego decyzji zadecydowały głównie aspekty sportowe.

  • Hakan Calhanoglu zawodnikiem Interu Mediolan
  • Reprezentant Turcji wyznał, co było powodem decyzji o odejściu z czerwonej części Mediolanu

Hakan Calhanoglu niespodziewanie pozostał w Lombardii

Hakan Calhanoglu nie przedłużył umowy z AC Milan, która wygaśnie wraz z końcem czerwca tego roku. Tym samym, jako wolny zawodnik zaczął przebierać w ofertach i o dziwo postanowił pozostać w Lombardii, aby przenieść się do lokalnego rywala Rossonerich.

Turek przybył do Włoch w 2017 r., kiedy z Bayeru Leverkusen trafił właśnie do Milanu. Po czterech latach uznał jednak, że nadszedł czas poszukać nowych wyzwań, więc nie był skłonny do rozmów z zarządem w celu przedłużenia kończącego się kontraktu. Natomiast przedstawiciele Rossonerich stracili w końcu cierpliwość i dali zielone światło Calhanoglu oraz Donnarummie na opuszczenie klubu.

Piłkarz wyznał, co było powodem przejścia do lokalnego rywala

Hakan Calhanoglu ma za sobą już pierwszy wywiad dla telewizji Interu Mediolan. We Włoszech słowa 27-latka nie zostały dobrze przyjęte, szczególnie przez kibiców AC Milan. Turek po nieudanym Euro 2020 wbił szpilkę swojej byłej drużynie, twierdząc że jak dotąd we Włoszech jeszcze nic nie wygrał.

Rozmawiałem już z nowym trenerem. Mamy znakomite cele, a to dla mnie bardzo istotne, ponieważ chcę w końcu coś wygrać we Włoszech. Świetnie jest trafić do mistrza Włoch – oznajmił Calhanoglu

Zawodnik odniósł się również do ostatniego sezonu, w którym Inter Mediolan przerwał wieloletnią dominację Juventusu w Serie A.

Inter to świetna drużyna, panuje tu znakomita atmosfera, ma też fantastycznych kibiców. Cieszę się, że tu trafiłem. Chcemy obronić Scudetto – dodał Turek.

Przeczytaj również: Antonio Conte ujawnił swoje plany na przyszłość

Komentarze

Comments 17 comments

Im dłużej go słucham tym się upewniam, że lepiej dla Milanu że odszedł. Szkoda tylko, że za darmo. Takimi ludźmi bez kręgosłupa moralnego dobrej drużyny na długo się nie zbuduje.
Rozumiem by coś takiego mówił zawodnik Bologny, czy Spezi, a nie 3 drużyny poprzedniego sezonu.

Świetnym zawodnikiem z metalem dziecka. Kimś, kto nie przywiązuje wagi gdzie gra, a ile zarabia. Pewnie da Interowi dużo powodów do radości, natomiast szacunku kibiców nie zyska bo jest najemnikiem. Przynajmniej u tych normalnych. Typ piłkarzy których nie lubię najbardziej… Natomiast Milanowi też go będzie brakowało czy to się kibicom podoba czy nie.

Nie rozumiem tego oburzenia.
Trafił do najlepszej Włoskiej drużyny, więc ma spore szanse na wygranie trofeum.
Czy w Milanie miał na to szanse? Szanse zawsze są, ale ostatnie sezony pokazywały, że są małe.
Gdy Inter walczył sam o Scudetto to marzeniem Milanu było 4 miejsce.
Nie piszę to złośliwie, ale stwierdzam fakty.
Ale faktem jest, że skoro przeszedł do ligowego rywala to mógłby bardziej uważać, gdyż niektórzy kibice są bardzo “delikatni”.

W miejsce Eriksena pozyskaliśmy Hakana ,w miejsce Hakimiego tez ktoś przyjdzie ,na miejsce Lautaro wskoczyłby zapewne Raspadori …Lukaku nigdzie się nie rusza ,warto trochę poczytać przed dodaniem komentarza …za to Wy musicie latać teraz dziurę po Hakanie

Bez urazy ale szanse Interu na trofeum bardzo zmalały w przyszłym sezonie a fanboy mario podniecił się jakbyście byli Bayernem lu Realem który gwarantuje trofea praktycznie co sezon a tak naprawdę scudetto to wasza wygrana od niepamiętnych czasów więc trochę pokory