Calabria: Higuain to nasz Ronaldo

Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain fot. Fatih Aktas / Anadolu Agency/ Hepta / Sport P

Ostatnio wiele mówi się o rozstaniu Gonzalo Higuaina z Milanem. Davide Calabria, inny z zawodników Rossonerich, w swoim ostatnim wywiadzie powiedział jednak, że nie wyobraża sobie swojej drużyny bez Argentyńczyka, porównując jego pozycję w zespole do roli Cristiano Ronaldo w Juventusie.

Czytaj dalej…

Gonzalo Higuain strzelił tylko sześć bramek w tym sezonie Serie A i póki co nie może zaliczyć swojego pobytu w Milanie do najbardziej udanych. Argentyńczyk było ostatnio łączony nawet z przenosinami do innego klubu, gdyż jego usługami ma być zainteresowana londyńska Chelsea.

W obronie napastnika stanął jednak ostatnio inny zawodnik Milanu, czyli Davide Calabria, który w ostatnim wywiadzie został zapytany o Higuaina i jego aktualną formę.

– Czy Higuain ma jakiś problem w Milanie? Nie sądzę. On ma po prostu cięższy okres, ale taki moment zdarza się każdemu. On jest dla nas tak ważny jak Cristiano Ronaldo jest ważny dla Juventusu. Jego przyjście dodało nam prestiżu, a jego postawa może być wzorem dla każdego zawodnika – powiedział Calabria.

– On bardzo wiele wygrał i ma ogromne doświadczenie. To piłkarz o międzynarodowej sławie, który podniósł poziom naszego ataku. Mam nadzieję, że Higuain będzie kluczem do wygrania Superpucharu Włoch – dodał.

Dodajmy, że mecz o Superpuchar Włoch odbędzie się już 16 stycznia, a zostanie rozegrany w Arabii Saudyjskiej.

Komentarze