Felipe Caicedo zmienił barwy klubowe!

Felipe Caicedo
Felipe Caicedo PressFocus

W ostatnich godzinach okna transferowego barwy klubowe zmienił Felipe Caicedo. 32-letni napastnik zmienił Lazio na Genoę za cztery miliony euro. Podpisał trzyletni kontrakt.

  • Felipe Caicedo jest nowym zawodnikiem Genoi
  • To drugi, po Joaquinie Correi, napastnik, który tego lata opuścił Lazio
  • Rzymianie otrzymają za Ekwadorczyka cztery miliony euro

Caicedo nowym napastnikiem Genoi

W samej końcówce letniego okienka transferowego Genoa poinformowała o pozyskaniu Felipe Caicedo. Dotychczasowy napastnik Lazio otrzymał trzyletni kontrakt. Orły dostaną za niego cztery miliony euro.

Caicedo trafił do Serie A w 2017 roku, gdy trafił do Lazio z Espanyolu. W trakcie czterech lat strzelił 33 bramki w 139 występach. Sięgnął też po Puchar i dwa Superpuchary Włoch.

Maurizio Sarri nie może być w pełni zadowolony z przebiegu mercato. Ekwadorczyk jest drugim napastnikiem, który tego lata opuścił już Lazio. Pierwszym był Joaquin Correa, który zdecydował się dołączyć do Interu Mediolan. W zamian do Rzymu powrócił jedynie Felipe Anderson, udało się też przekonać do podpisania kontraktu Pedro Rodrigueza.

Genoa zyskała zaś napastnika zdolnego do zmiany oblicza meczu. W oficjalnym oświadczeniu klub z Genui podkreślił umiejętność Caicedo do zdobywania bramek jako rezerwowy bądź w samej końcówce spotkania. Możliwe, że doświadczony Ekwadorczyk będzie rywalizował o miejsce w składzie z Aleksandrem Buksą. Polak w niedawnym spotkaniu ligowym zdążył zadebiutować w nowej drużynie.

Komentarze