Cagliari zwolniło trenera na 3 kolejki przed końcem

Walter Mazzarri
Walter Mazzarri Pressfocus

Cagliari po porażce z Hellas Veroną zdecydowało się na zwolnienie trenera Waltera Mazzarriego. Tymczasowo jego obowiązki przejmie trener rezerw – Alessandro Agostini. Klub na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zajmuje 17 miejsce w Serie A i ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

  • Cagliari rozgrywa bardzom słaby sezon w Serie A
  • Klub broni się przed spadkiem i ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową
  • Na po porażce z Hellas Veroną zwolniony został trener Mazzarri

Nerowa końcówka sezonu dla Cagliari

60-latek posadę trenera Cagliari Calcio objął we wrześniu ubiegłego roku, ale nie udało mu się odmienić gry drużyny. Rossoblu są jedną z najgorszych drużyn w lidze i do ostatniej chwili prawdopodobnie będą walczyli o utrzymanie. Zwłaszcza, że przebudziła się Salernitana, która po fatalnej rundzie jesiennej, zaczęła regularnie punktować i pnie się w górę ligowej tabeli. 

Mazzarri poprowadził Cagliarii w 34 meczach, co przełożyło się na siedem zwycięstw, dziewięć remisów i aż 18 porażek. Tak słaby bilans nie pozwolił mu otrzymać posady nawet do końca obecnego sezonu. Cierpliwość właścicieli klubu wyczerpała się po czwartej porażce w pięciu ostatnich meczach. 

Jak donosi stacja Sky Sport, obowiązki byłego szkoleniowca do końca sezonu przejmie Alessandro Agostini. Do tej pory prowadził on drużynę Primavera Cagliari Calcio. Niewykluczone, że gdyby udało mu się utrzymać klub w Serie A, pozostanie on na stanowisku szkoleniowca pierwszego zespołu na dłużej.

Zobacz też: Juventus szuka wzmocnień w PSG

Komentarze

Na temat “Cagliari zwolniło trenera na 3 kolejki przed końcem