Cagliari z pełną pulą, grali Jaroszyński i Stępiński

Mariusz Stępiński
Mariusz Stępiński fot. Mateusz Porzuczek

Jednostronny przebieg miało jedyne piątkowe starcie w ramach 29. kolejki włoskiej ekstraklasy, w którym Chievo Werona przegrało na swoim stadionie z Cagliari Calcio 0:3. Czerwono-niebiescy zaliczyli jednocześnie swoje ósme zwycięstwo w trakcie trwającej kampanii.

Czytaj dalej…

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc wygrać swoje drugie spotkanie w sezonie. Zadanie nie było jednak łatwe, bo na drodze drużyny z miasta miłości stanęli wyspiarze, mający chęci na to, aby na dobre odskoczyć od strefy spadkowej.

Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji, gdy Cagliari strzeliło trzy gole. Wynik meczu otworzył w 17. minucie Fabio Pisacane. Drugie trafienie dla teamu z Sardynii zaliczył Joao Pedro, wykorzystując asystę Nico Barelli. Z kolei rezultat spotkania ustalił w Artur Ionita, popisując się efektownym strzałem głową.

Po zmianie stron drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Fabio Depaoli i gospodarze musieli kończyć zawody w zdekompletowanym zestawieniu. Dodajmy, że 55 minut na boisku zaliczył Paweł Jaroszyński, a całe spotkanie rozegrał Mariusz Stępiński.

Chievo Werona – Cagliari Calcio 0:3 (0:3)

0:1 Pisacane 17′
0:2 Joao Pedro 35′
0:3 Ionita 45′

Komentarze