Cagliari blisko przełamania, ale punkt uratował Busio

Diego Godin
Diego Godin Pressfocus

Cagliari zremisowało z Venezią 1:1 (1:0) w pierwszym meczu 7. kolejki Serie A. Gospodarze byli blisko zdobycia kompletu punktów, ale w doliczonym czasie gry gola na wagę podziału punktów zdobył Gianluca Busio.

Pojedynek Cagliari z Venezią był meczem drużyn, które zaczęły wyrastać na jednych z faworytów do spadku. Gospodarze przed spotkaniem mieli tylko dwa punkty. Znudzeni serią bez zwycięstwa wyszli na prowadzenie w 19. minucie. Dośrodkowanie Martina Caceresa wykończył głową Keita Balde, nie dając Maenpie szans na interwencję.

Gospodarze przeważali w dalszej części pierwszej połowy i szukali okazji na podwyższenie prowadzenia. Ich strzały były jednak bardzo niecelne. Dobrą sytuację miał w 38. minucie Razvan Marin. Rumun trafił jednak tylko w słupek.

W drugiej połowie przebieg meczu nieco się zmienił. Tym razem to Venezia była stroną dominującą, choć nie wiedzieliśmy zbyt wielu akcją. Dobrą okazję na wyrównanie zmarnował w 64. minucie Gianluca Busio. Oddał strzał głową w kierunku prawego słupka, ale dobrze interweniował Alessio Cragno. Wydawało się, że Cagliari utrzyma prowadzenie do końca, ale w 92. minucie gola na wagę remisu strzelił Busio.