Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon fot. Grzegorz Wajda

Cagliari lepsze od Juve!

Cagliari dość niespodziewanie pokonuje Juventus 2:0 w meczu 37. kolejki Serie A. Choć świeżo upieczony mistrz Włoch, grał już tak naprawdę o nic, to wynik i tak jest zaskakujący. Gospodarze dzięki trzem punktom awansowali z czternastej, na trzynastą pozycję w tabeli.

W pierwszej połowie więcej sytuacji stworzyli sobie goście. Mogli się oni również pochwalić większym posiadaniem piłki, aczkolwiek to gospodarze zdołali oddać więcej strzałów na bramkę w tej odsłonie meczu. Taka postawa pozwoliła im dwukrotnie pokonać Buffona.

Pierwszy gol padł szybko, bo już w 8. minucie. Piłka została dośrodkowana wtedy ze skrzydła na pole karne. Do środka postanowił ją jeszcze dograć Mattiello, który podał futbolówkę do stojącego przed Buffonem Gagliano. Włoch bez problemów umieścił piłkę w siatce z bliskiej odległości, otwierając wynik meczu.

Tuż przed przerwą Cagliari powiększyło swoje prowadzenie. Podanie od jednego ze swoich kolegów otrzymał wtedy Simeone. Argentyńczyk będąc na skrzydle, tuż przed polem karnym, postanowił oddać silne uderzenie w dolny róg bramki. Jego decyzja okazała się prawidłowa, gdyż chwilę potem mógł się cieszyć ze strzelonej bramki, która ustaliła wynik spotkania na 2:0.

W drugiej połowie znacznie lepiej prezentował się Juventus. Nie dopuścili gospodarzy do oddania ani jednego celnego strzału, tworząc przy tym okazje do zdobycia bramki. Nieskuteczność napastników Starej Damy i dobra gra Cragno sprawiła, że ostateczny rezultat tego spotkania to 2:0 dla Cagliari.