Cagliari Calcio wypożyczyło Nainggolana. Belg wraca na Sardynię

Radja Nainggolan
Radja Nainggolan fot. PressFocus


Cagliari Calcio oficjalnie ogłosiło, że pozyskało Radję Nainggolana. Belg dołączył do ekipy z Sardynii na wypożyczenie do końca sezonu. Tym samym zawodnik wraca do klubu, którego barwy reprezentował już w poprzednim sezonie. Jak na razie w szeregach tego zespołu wystąpił łącznie w 166 spotkaniach, notując w nich 13 trafień.

Cagliari Calcio od dłuższego czasu zabiegało o Radję Nainggolana. O ile latem klubowi z Sardynii nie udało się przekonać działaczy do Interu Mediolan do sfinalizowania transakcji latem, to udało się to w ostatnim dniu 2020 roku. Tym samym wyspiarze solidnie wzmocnili się na drugą część sezonu w środku pola.

Belgijski pomocnik w trakcie trwającej kampanii wystąpił w zaledwie pięciu meczach, spędzając na placu gry nieco ponad 40 minut. W związku z tym nie mogą dziwić słowa Nainggolana, który mówił, że w tym sezonie praktycznie nie otrzymał poważnej szansy do trenera Nerazzurrich.

Taki stan rzeczy sprawiał, że kwestią czasu było, kiedy drogi piłkarza z klubem z Lombardii się rozejdą. Stało się to jeszcze przed oficjalnym otwarciem zimowej sesji transferowej. Godne uwagi jest to, że działacze Rossoblu mają plan, aby latem przyszłego roku sfinalizować transakcję na zasadzie transferu definitywnego.

Nainggolan związany jest umową z Interem do końca czerwca 2022 roku. Rynkowa wartość zawodnika jest natomiast szacowana na sześć milionów euro. O miejsce w składzie Belg może rywalizować między innymi Joao Pedro, Valterem Birsą, czy Gastonem Pereiro.

Okazję do pierwszego występu w koszulce Cagliari po powrocie zawodnik może mieć już w najbliższy weekend. Cagliari w ramach 15. kolejki włoskiej ekstraklasy zmierzy się w sobotę z SSC Napoli. Tymczasem kilka dni później w środę 6 stycznia piłkarze Rossoblu zmierzą się z Benevento Calcio.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze

Comments 4 comments

Niestety, już od dawna Nainggolan był niczym więcej jak problemem księgowym w klubie z Mediolanu. W efekcie, z tego wypożyczenia cieszy się każda z trzech stron.
Chociaż zapewne zaraz przyjdzie tutaj @mario i stwierdzi coś w stylu: “To jest podstawowy zawodnik Interu, gdyby nie jego kontuzja w trakcie derbów, z pewnością Inter byłby dzisiaj przed Milanem w tabeli” albo inny idiotyzm.
Oby mu się grało w Cagliari tak dobrze jak w ubiegłym roku.

No cóż. To że jesteś żenujący każdy widzi.
Radja to zawodnik który w większości klubów SerieA byłby podstawowym zawodnikiem.
U Conte na treningach trzeba zapieprzać, Radja takim zawodnikiem nie jest i dlatego skończył jak widzimy.
Jak widać r.baggio wyszedł na idiotę. Zresztą nie pierwszy i nie ostatni raz.

Nie wiem skąd się biorą jego fani wśród kibiców Interu. Gość nie zagrał nigdy na miarę potencjału. Wyszły mu może 3-4 mecze. Afera z jego taśmami by wrócić do Romy. Na treningi przyjeżdżał wprost z imprezy a na treningach się opierniczał. Ten gość to powinien mieć zerwany kontrakt z jego winy za to jak podchodził do pracy i jak reprezentował klub.