Cagliari oficjalnie z nowym trenerem

Walter Mazzarri
Walter Mazzarri fot. PressFocus

Cagliari Calcio zgodnie z medialnymi doniesieniami zatrudniło Waltera Mazzarriego na stanowisku pierwszego trenera. Na oficjalnej stronie internetowej Rossoblu pojawił się oficjalny komunikat w tej sprawie.

  • Cagliari Calcio ogłosiło personalia nowego szkoleniowca
  • Stery nad Czerwono-niebieskim objął Walter Mazzarri
  • Były opiekun Torino i Watfordu związał się trzyletnim kontraktem z Sardyńczykami

Mazzari nowym trenerem zespołu Walukiewicza

Cagliari Calcio nie zaczęło dobrze trwającego sezonu. W trzech rozegranych spotkaniach Rossoblu wywalczyli tylko jeden punkt w trzech spotkaniach. W niedzielę Cagliari prowadziło 2:0 z Genoą, ale nie dało rady przechylić szali zwycięstwa na stronę, przegrywając 2:3.

Po porażce z Grifonami władze Sardyńczyków podjęły decyzję o zwolnieniu Leonardo Sempliciego. 54-latek w poprzedniej kampanii miał jednak duży wkład w utrzymanie Cagliari w Serie A.

Miejsce Sempliciego zajął Mazzarri, który wraca na ławkę trenerską po 19 miesiącach przerwy. W lutym 2020 roku został zwolniony z Torino.

Doświadczony włoski trener w przeszłości prowadził też Napoli, Sampdorię i Regginę. Drużynę z Turynu prowadził natomiast w 89 spotkaniach, notując średnio 1,55 punktu na mecz. Debiut z nową drużyną zaliczy już w najbliższy weekend, gdy Cagliari na Stadio Olimpico zmierzy się z Lazio.

Zawodnikiem wyspiarzy jest Sebastian Walukiewicz, który w tej kampanii zaliczył trzy mecze. Dwa w lidze włoskiej i jedno w Coppa Italia. Środkowy obrońca ma kontrakt z Cagliari ważny do końca czerwca 2024 roku.

Czytaj więcej: Semplici zapłacił wysoką cenę za słabe wyniki Cagliari

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze