Były szef Juventusu się doigrał

Andrea Agnelli
Andrea Agnelli fot. Imago / Marco Canoniero

Juventus w minionym sezonie został ukarany odjęciem punktów w Serie A za nieprawidłowości finansowe. Tymczasem wiadomo już, z jaką karą musiał się pogodzić Andrea Agnelli, pełniący do niedawna stanowisko prezydenta klubu z Turynu.

  • Andrea Agnelli został ukarany za nieprawidłowości finansowe związane z pracą w Juventusie
  • Były działacz Bianconerich został zawieszony i obciążony karą finansową
  • To kolejna kara, która spadła na głowę 47-latka

Agnelii ponosi konsekwencje finansowe

Juventus ma za sobą szalony sezon, w którego trakcie długo nie wiedział, z jakim dorobkiem punktowym zakończy rozgrywki. Ostatecznie nie wywalczył miejsca premiowanego grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Tymczasem Włoska Agencja Prasowa przekazała, że Andrea Agnelii poznał swoją karę za zatajenie wynagrodzeń piłkarzy Juve. Znany menedżer został zawieszony na 16 miesięcy, a ponadto obciąży karą finansową w wysokości 60 tysięcy euro.

Prokurator reprezentujący Włoską Federację Piłkarską zażądał zawieszenia byłego sternika Starej Damy na 20 miesiąc. Ostatecznie jednak sąd był bardziej łaskawy dla Agnelliego.

Były prezydent Juventusu aktualnie czeka na uzasadnienie wyroku, aby móc złożyć apelację. Wcześniej Agnelii został zawieszony na dwa lata jako działacz piłkarski za fikcyjne zyski kapitałowe.

Czytaj więcej: Był trener Spartaka ujawnił, że mógł prowadzić Juventus

Komentarze