Były reprezentant Włoch może wrócić do Interu

Eder
Eder fot. PressFocus

Inter Medioan według ostatnich informacji Sky Sport Italia może spróbować pozyskać Edera. Zawodnik bronił barw Nerazzurrich w latach 2016-2018. W tym czasie w 86 występach zanotował 14 trafień.

Inter Mediolan miałby pozyskać zawodnika z Jiangsu Suning. 34-latek co prawda ma kontrakt ważny z klubem z Chin do końca czerwca tego roku, ale bardzo realne wydaje się jego rozstanie z ekipą z Dalekiego Wschodu.

Godne uwagi jest to, że Inter, jak i Jinagsu są własnością Suning. W związku z tym powrót Edera do zespołu z miasta mody nie byłby większym kłopotem. Były zawodnik UC Sampdorii miałby wrócić do Interu na zasadzie wolnego transferu.

Transakcja bardzo realna

Były reprezentant Włoch ma wciąż bardzo dobre relacje z właścicielami Interu. A ponadto potrafi porozumieć się z trenerem Antonio Conte, co też jest istotne. Włoscy dziennikarze nie ukrywają, że Eder jest jednym z kilku celów do wzmocnienia ofensywy Czarno-niebieskich. Niemniej wydaje się, że na dzisiaj jego powrót do Interu jest najbardziej prawdopodobny.

O ile we Włoszech zawodnik większych sukcesów nie odniósł, to po rozstaniu z mediolańską ekipą zdołał wywalczyć mistrzostwo Chin z Jiangsu. Jak dotąd w koszulce zespołu z Nankin napastnik wystąpił łącznie w 62 spotkaniach, w których zdobył 32 bramki. Ponadto zawodnik zanotował 18 asyst.

Eder zanim zawodnik trafił do Interu, to był zawodnikiem: UC Sampdorii, Ceseny, FC Empoli, czy Brescii Calcio. Cofnięty napastnik ma też na swoim koncie 26 występów w reprezentacji Włoch, w których strzelił sześć goli.

Komentarze

Na temat “Były reprezentant Włoch może wrócić do Interu