Były piłkarz Juventusu chce wejść do wielkiej polityki

Claudio Marchisio
Claudio Marchisio PressFocus

Claudio Marchisio wielokrotnie wypowiadał się temat rasizmu, relokacji uchodźców czy pomocy najuboższym. Okazuje się, że dawny piłkarz Juventusu i reprezentacji Włoch chce teraz poważnie zaangażować się w politykę. Możliwe, że wystartuje w wyborach na burmistrza Turynu.

Gazeta La Stampa sugeruje, że wystawienie Marchisio poważnie rozważa Partia Demokratyczna, która reprezentuje poglądy centro-lewicowe. Były piłkarz jest jednym z kilku głównych kandydatów. Wybory w Turynie zaplanowano na październik tego roku.

W Juve przez niemal całą karierę

Claudio Marchisio zakończył piłkarską karierę w październiku 2019 roku. Od najmłodszych lat reprezentował barwy Juventusu. Występował najpierw w zespole młodzieżowym, a potem, w 2005 roku, trafił do pierwszej drużyny. Turyn opuścił we wrześniu 2018 roku i grał później przez paręnaście miesięcy w Zenicie St. Petersburg.

Obecnie burmistrzem Turynu jest Chiara Appendino z Ruchu Pięciu Gwiazd. Partia ta reprezentuje eurosceptyczne poglądy, które w wielu punktach kłócą się z wizją polityki, jaką ma Marchisio.

Komentarze

Comments 3 comments