Były napastnik United, Villarrealu i Fiorentiny znowu zagra w SPAL

Giuseppe Rossi
Giuseppe Rossi PressFocus

Giuseppe Rossi wraca do futbolu. 36-letni napastnik, który w lipcu 2022 roku rozstał się ze SPAL i od tego czasu pozostawał wolnym zawodnikiem, znowu podpisze kontrakt z ekipą z Ferrary.

  • Giuseppe Rossi wraca do gry
  • Włoch podpisze kontrakt ze SPAL
  • W barwach ekipy z Ferrary występował w sezonie 21/22

Rossi pomoże SPAL w walce o utrzymanie

Zgodnie z doniesieniami Fabrizio Romano Giuseppe Rossi nie zamierza kończyć kariery. Chociaż włoski napastnik w lipcu poprzedniego roku odszedł ze SPAL i wydawało się, że może już nie wrócić do futbolu, okazuje się, że nie tylko wraca na murawę, ale także ponownie założy koszulkę klubu z Ferrary. Druga przygoda 36-latka Biancazzurrimi ma potrwać przynajmniej do końca trwających rozgrywek.

Rossi na Stadio Paolo Mazza występował w sezonie 2021/222 i uzbierał 14 spotkań w Serie B. Na zapleczu włoskiej ekstraklasy zaliczył zaledwie 384 minuty i strzelił trzy gole. Teraz otrzyma szansę na poprawę swojego dorobku w barwach Spallinich.

SPAL w tym sezonie musi walczyć o utrzymanie na drugim poziomie ligowym. Klub z Ferrary z dorobkiem 24 punktów obecnie plasuje się na 18. lokacie, oznaczającej bezpośredni spadek do Serie C. Wprawdzie drużyna z regionu Emilia-Romania nie dysponuje najgorszą ofensywą, jednak doświadczenie Rossiego bez wątpienia przyda się w walce o w Serie B.

Klub z Ferrary niedawno rozstał się z Daniele Rossim. Nowym trenerem Biancazzurrich został Massimo Oddo.

Komentarze