Co z przyszłością Żurkowskiego? Odpadł faworyt do transferu pomocnika

Szymon Żurkowski
Szymon Żurkowski Pressfocus

Szymon Żurkowski wygląda już transferu z Fiorentiny. Pomocnik reprezentacji Polski niemal kompletnie nie otrzymuje szans od Vincenzo Italiano. W gronie klubów zainteresowanych pozyskaniem pomocnika zainteresowane były m.in. Sampdoria, czy Torino. Zdaniem dziennikarzy CalcioMercato.com Byki zrezygnowały z próby pozyskania go.

  • Szymon Żurkowski oczekuje transferu z Fiorentiny
  • Do niedawna faworytem do pozyskania go wydawało się Torino
  • Zdaniem włoskich dziennikarzy Byki zrezygnowały z pozyskania reprezentanta Polski

Torino zrezygnowało z transferu Szymona Żurkowskiego

Intencją Szymona Żukrowskiego po powrocie z wypożyczenia z Empoli było odejście z Fiorentiny już latem. Reprezentant Polski miał świadomość, że trener Vincenzo Italiano ma swoich ulubieńców w środku pola, a on sam może nie otrzymywać zbyt wielu minut na murawie. Taki scenariusz niestety się sprawdził. 

W sezonie 2022/23 Żurkowski spędził do tej pory na murawie nieco ponad 400 minut i w hierarchii pomocników Violi znajduje się na szarym końcu. Mimo braku regularnych występów 25-latek znalazł się w kadrze Czesława Michniewicza na Mistrzostwa Świata w Katarze. Dwa pierwsze mecze z Meksykiem i Arabią Saudyjską przesiedział jednak w całości na ławce rezerwowych.

Wcześniej media informowały, że zainteresowanie pozyskaniem reprezentanta Polski w zimowym okienku transferowym przejawiało kilka włoskich zespołów na czele z Sampdorią i Torino. Informacje te sprostowali w niedzielę żurnaliści CalcioMercato.com.

Ich zdaniem Torino nie jest już zainteresowane transferem Żurkowskiego i nie planuje składać za niego oferty w styczniu. Dyrektor sportowy Byków ma inne priorytety, wobec czego najbardziej prawdopodobnym kierunkiem dla Żurkowskiego wydaje się obecnie Sampdoria. 

Sprawdź również: Reprezentant Iranu wzbudził zainteresowanie Lazio

Komentarze