Busquets potwierdził transfer Kessiego do Barcelony

Franck Kessie
Franck Kessie fot. PressFocus

Sergio Busquets potwierdził, że Franck Kessie latem zasili szeregi FC Barcelony. – Jestem pewny, że nam pomoże – powiedział Hiszpan w rozmowie z RAC1.

  • Franck Kessie latem zmieni barwy klubowe
  • Sergio Busquets na antenie RAC1 potwierdził, że Iworyjczyk dołączy do Barcy
  • Broniący obecnie barw Milanu zawodnik ma wzmocnić Katalończyków w drugiej linii

Kessie zamieni Włochy na Hiszpanię

Sergio Busquets nie ukrywał swojego zadowolenia z powodu pozyskania Francka Kessiego. Reprezentant Wybrzeża Kości słoniowej ma zasilić szeregi Katalończyków w trakcie letniego mercato.

Musi z pewnością spełniać oczekiwania trenera, który go zobaczył w akcji i zdecydował się na jego transfer – powiedział Sergio Busquets w rozmowie z RAC1.

Ciesze się, że nasz zespół się wzmacnia. Cieszy też to, że nowi zawodnicy chcą u nas grać. Widziałem Francka Kessiego w grze. Jest silny fizycznie, nie traci wielu piłkę i wyróżnia się dobrym utrzymanie. Jestem pewny, że poradzi sobie u nas i nam pomoże – dodał Hiszpan.

Kessie rozstanie się z Milanem z końcem sezonu i na zasadzie wolnego transferu trafi do Barcy. Łącznie w szeregach Rossonerich zawodnik rozegrał 214 meczów, notując w nich 36 trafień. Na koncie Iworyjczyka jest też 16 asyst.

Kto może zastąpić Kessiego w ekipie z San Siro? Wygląda na to, że będzie to Renato Sanches. Iworyjczyk może nie być jedynym zawodnikiem, który wkrótce może się z klubem z Mediolanu. Podobny los może spotkać także Alessio Romagnoliego, który kontrakt wygasa z końcem czerwca tego roku.

Czytaj więcej: Kessie podpisał kontrakt z nowym klubem

Komentarze