Burza w Neapolu. Księża nie chcą stadionu Maradony

Diego Maradona
Diego Maradona fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

Takiego obrotu spraw się nie spodziewano. Grupa księży Kościoła Katolickiego jest przeciwko temu, by stadion Napoli nosił imię zmarłego w ubiegłym tygodniu Diego Maradony. Hierarchowie kościelni proszą o to, by wciąć ich zdanie pod uwagę. Zwrócili się w tej sprawie do arcybiskupa, prosząc o interwencję.

Czytaj dalej…

Legendarny piłkarz Napoli zmarł w wieku 60 lat. Wiadomość ta poruszyła cały piłkarski świat. Wielkiego gracza opłakiwano także we Włoszech, a zwłaszcza w Neapolu, gdzie Argentyńczyk spędził najlepsze lata swojej kariery.

Nie wszyscy cieszą się jednak z faktu, że obiekt piłkarski miałby nosić imię Diego Maradony. Zdaniem Il Mattino, grupa księży wystosowała list do arcybiskupa Neapolu, Crescenzio Sepe, prosząc, by ten czym prędzej interweniował i zablokował tę zmianę.

Księża proszą o interwencję

“Stadion San Paolo powinien nosić nazwę świętego, który przyniósł nam Jezusa. Z pokorą czujemy się zobowiązani, by o tym powiedzieć” – napisano w liście do arcybiskupa.

Księża proszą o to, by nie wykreślać Świętego Pawła z nazwy obiektu piłkarskiego. Zasugerowali przy tym alternatywne rozwiązanie. “Byłoby w porządku, gdyby stadion nosił imię San Paolo-Maradona, podobnie jak w Mediolanie mamy obiekt San Siro-Meazza” – napisano.

Nie wiadomo jeszcze jak do całej sprawy odniesie się arcybiskup, a także włodarze miasta i działacze Napoli.

Komentarze