Bunt zawodników Romy wobec zwolnienia kierownika drużyny

Lorenzo Pellegrini i Edin Dżeko
Lorenzo Pellegrini i Edin Dżeko PressFocus

Rosną napięcia w szeregach Romy. Według włoskich raportów Edin Dżeko i Lorenzo Pellegrini skonfrontowali się z trenerem Fonsecą.

Wtorkowa porażka rzymian ze Spezią po dogrywce (2:4) w ramach Pucharu Włoch zaogniła nastroje w obozie Romy. Klub ze stolicy został nie tylko upokorzony na boisku, ale mógł zostać wyeliminowany nawet w przypadku zwycięstwa. Sztab trenerski wprowadził na boisko sześciu rezerwowych, czyli o jednego więcej niż pozwala regulamin. W wyniku tego niedopatrzenia klub zwolnił kierownika drużyny, Gianlukę Gombera, a także drugiego zawodnika pionu technicznego, Manolo Zubirię.

Między innymi Corriere dello Sport, a także Gazzetta dello Sport donosiły, że w trakcie czwartkowej sesji treningowej doszło w wyniku ostatnich wydarzeń do pełnej nerwów konfrontacji. Wedle tych doniesień, Edin Dżeko i Lorenzo Pellegrini wystąpili w imieniu całej drużyny i zażądali powrotu Gianluki Gombara.

Piłkarze wypowiedzieli się także na temat ostatnich kiepskich wyników rzymskiego zespołu. Narzekano także na błędy taktyczne trenera Paulo Fonseki, który jest podobno o krok od zwolnienia. Wśród potencjalnych następców Portugalczyka wymienia się Massimiliano Allegriego, Maurizio Sarriego czy Luciano Spallettiego.

Porażka w Pucharze Włoch przedłużyła serię meczów bez zwycięstwa do trzech. Roma już w sobotę będzie mogła powalczyć o zmianę tendencji. Przeciwnik, z jednej strony trudny, a z drugiej idealny, bo na Stadio Olimpico przyjedzie pucharowy pogromca rzymian, czyli Spezia.

Komentarze

Comments 2 comments

Drugi raz… na takim poziomie, takie błędy sztabu, po tym jak w pierwszej kolejce zagrał Diawara i był walkower czyli porażka Romy, to teraz znowu zrobili 6 zmian mimo że LP zwracał trenerowi uwagę że limit zmian jest już wykorzystany a oni i tak zrobili 6 zmianę WTF?! Trochę to zaskakujące że bardzo dobrze radząca sobie Roma ma aż tak poważne problemy wewnątrz klubu.