Buffon z 22. trofeum w karierze. 43-latek żegna się z Juve z tarczą

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon fot. PressFocus

Gianluigi Buffon odniósł w środowy wieczór kolejny sukces w karierze, triumfując w Pucharze Włoch w barwach Juventusu. Ciekawe jest natomiast, że pierwszy tego typu sukces zawodnik osiągnął z Parmą w 1999 roku z Enrico Chiesą. Tymczasem w Reggio Emilia doświadczony bramjarz miał okazję celebrować sukces z Federico Chiesą.

Buffon legendą Juventusu

Gianluigi Buffon już wcześniej podjął decyzję, że po sezonie rozstaje się z Juventusem. Na dzisiaj nie wiadomo jednak, czy zakończy karierę, czy zmieni klub. Podobno chętna na zatrudnienie byłego reprezentanta Włoch jest Roma.

Warto natomiast odnotować, że 43-latel wygrał na MAPEI Stadium po raz szósty w karierze Puchar Włoch, Wyrównując jednocześnie osiągnięcie Roberto Manciniego, który ma na swoim koncie tyle samo tego typu trofeów.

Buffon wygrał Coppa Italia w sezonie 1998-99 w Parmie, a następnie pięć razy w Juve. Kolejno w kampaniach: 2014-15, 2015-16, 2016-17, 2017-18 i 2020-21.

Co ciekawe, jego kolegą z drużyny w Parmie, kiedy pokonał Fiorentinę w maju 1999 roku, był Enrico Chiesa. W tym czasie Enrico miał synka o imieniu Federico, który nie miał nawet dwóch lat. W środowy wieczór Federico Chiesa strzelił decydującego gola dla Starej Damy, co pozwoliło Juve wygrać z Atalantą.
Godne odnotowania jest również to, że sobotnie trofeum jest 22 w karierze Buffona. Ciekawe jest też to, że w tej kampanii doświadczony bramkarz zaliczył 14 meczów i w żadnym z nich Juventus nie przegrał. Zaliczył natomiast 12 zwycięstw, dwa remisy i sześć czystych kont.

Komentarze

Na temat “Buffon z 22. trofeum w karierze. 43-latek żegna się z Juve z tarczą