Buffon zostanie we Włoszech. Romantyczny powrót coraz bliżej

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon Pressfocus

Według włoskich mediów Gianluigi Buffon w przyszłym tygodniu podejmie ostateczną decyzję ws. swojej przyszłości. Legendę Juventusu łączono z kilkoma klubami, ale 43-latek uznał, że czas wrócić tam, gdzie się wszystko zaczęło.

  • Gianluigi Buffon nadal nie myśli o emeryturze i prawdopodobnie na kolejny sezon zostanie we Włoszech
  • Legenda włoskiej piłki jest blisko powrotu do Parmy

Romantyczne zakończenie kariery Buffona jest całkiem możliwe

Gianluigi Buffon wraz z końcem czerwca przestanie być zawodnikiem Juventusu Turyn. Włoch już wcześniej zapowiedział, że nie przedłuży kontraktu ze Starą Damą, ale na koniec kariery przyjedzie jeszcze czas. Tym samym, ruszyła lawina domysłów, gdzie zobaczymy 43-latka od przyszłego sezonu.

Według wiadomości przekazanych przez portal “Calciomercato”, Buffon odczuwa już lekkie zmęczenie futbolem, jednak chciałby zawiesić buty na kołku dopiero po rozegraniu pełnego sezonu, jako numer jeden w bramce. Weteran włoskich boisk nie może narzekać na brak ofert. Co ciekawe, nawet FC Barcelona próbowała zawalczyć o usługi legendy Bianconeri.

Otoczenie zawodnika jest w stałym kontakcie z władzami Parmy, która kilka tygodni temu spadła do Serie B. Buffon przygodę z profesjonalną piłką rozpoczął właśnie w szeregach Crociati, którą zamienił na Turyn jeszcze w 2001 roku. Można dojść do wniosku, że gdyby 43-latek wrócił na stare śmieci, a przy okazji pomógł drużynie awansować z powrotem do włoskiej ekstraklasy, mielibyśmy prawdziwe zadatki na romantyczny koniec kariery włoskiego bramkarza.

Przeczytaj również: Giroud coraz bliżej Mediolanu

Komentarze

Na temat “Buffon zostanie we Włoszech. Romantyczny powrót coraz bliżej