Buffon przedstawił odważną deklarację w sprawie reprezentacji Włoch

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon fot. PressFocus

Reprezentacja Włoch po raz drugi z rzędu nie zagra na mistrzostwach świata w piłce. Mimo wszystko posadę selekcjonera Squadra Azzurra utrzymał Roberto Mancini. Gianluigi Buffon powiedział natomiast w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi, że jest otwarty na przejęcie sterów nad drużyną narodową.

  • Reprezentacja Włoch jest bez wątpienia w kryzysie
  • Gianluigi Buffon w rozmowie z DAZN dał do zrozumienia, że może przejąć stery nad drużyną narodową
  • Aktualnie opiekunem Squadra Azzurra jest Roberto Mancini

Buffon gotowy na poważne stanowisko

Reprezentacja Włoch stoi teraz przed celem, którym jest awans na Euro 2024, które odbędzie się w Niemczech. Rywalami Squadra Azzurra w eliminacjach do gry na turnieju za naszą zachodnią granicą będą między innymi Anglicy, czy Ukraińcy. Tymczasem ostatnio na odważną deklarację pozwolił sobie Gianluigi Buffon.

– Byłbym zainteresowany pracą w roli selekcjonera reprezentacji Włoch. Mam dziwne uczucie, gdy widzę moich byłych kolegów na boisku w Serie B jako trenerów – De Rossi, Grosso, Inzaghi … I nadal gram – powiedział mistrz świata z 2006 roku w rozmowie z DAZN.

Zobacz także:

Buffon zaliczył trzy występy dla Parmy w Serie B w tym sezonie i stracił pięć bramek. Zawodnik wziął udział w pięciu mistrzostwach świata (1998, 2002, 2006, 2010, 2014). W 2006 roku został zwycięzcą tego turnieju, a także został uznany za najlepszego bramkarza. Ponadto Buffon grał na czterech Mistrzostwach Europy (2004, 2008, 2012, 2016), dwóch Pucharach Konfederacji (2009, 2013) oraz Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Czytaj więcej: Radość Allegriego. Gwiazdor wrócił do treningów z drużyną

Komentarze