Buffon: opuszczę Juve w czerwcu

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon Pressfocus

Legendarny bramkarz Starej Damy, Gianluigi Buffon w wywiadzie dla beIN Sports wyznał, że jest to jego ostatni sezon w koszulce bianconerich. Natomiast nie ma jeszcze pewności, czy wraz z odejściem z Juventusu zawiesi buty na kołku. Włoch wciąż odczuwa głód gry i rozważy każdą otrzymaną propozycję podczas letniego okna transferowego.

Kawał wielkiej historii dobiegł końca

Gianluigi Buffon przyjechał do Turynu w 2001 roku. Wówczas dobrze zapowiadający się bramkarz zamienił Parmę na Juventus. Po debiutanckim sezonie Pozycja budowana latami dała 43-latkowi status żywej legendy klubu. W 683 występach zanotował 322 czystych kont, z kolei w oficjalnym dorobku może przypisać sobie, aż 21 trofeów.

Kiedy na jaw wyszła Afera Calciopoli związana z wielką korupcją w Serie A, Juventus został ukarany degradacją. Co więcej z ujemnym bilansem przystąpił do sezonu 2006/07 na zapleczu włoskiej ekstraklasy. Buffon zadeklarował, że nie opuści swojej drużyny w tak ważnym momencie, więc został i pomógł wrócić Juve z powrotem na szczyt, a przy okazji wygrał mundial w 2006 roku.

Wojciech Szczęsny zajął miejsce Buffona latem 2018 roku, gdy Włoch zgodził się na roczną umowę z Paris Saint Germain. Nieoczekiwanie Gianluigi nie planował jeszcze kończyć swojej kariery. Po chwili namysłu zaakceptował rolę zmiennika polskiego bramkarza i związał się z klubem umową do końca kampanii 2020/21.

Buffon zadecydował o swojej przyszłości w Turynie

We wtorek we włoskich mediach pojawiły się pierwsze informacje dotyczące wypowiedzianych słów przez Buffona w wywiadzie dla beIN Sports. Włoch w jasny sposób dał do zrozumienia, że nie zamierza ponownie odnawiać kontraktu z Juve, przez co wraz z końcem sezonu odejdzie z klubu.

Moja przyszłość jest jasna i klarowna. W tym roku ta piękna i długa przygoda dobiegnie definitywnego końca. Opuszczę Juve w czerwcu. Myślę, że dałem Juventusowi wszystko, co miałem. Od klubu również otrzymałem wszystko, już nic więcej nie możemy zrobić. Dotarliśmy do końca pewnego cyklu i nadszedł czas, żeby ktoś podjął tę decyzję – wyznał Buffon.

Tegoroczny sezon w wykonaniu bianconerich nie należy do najlepszych. Zespół pod wodzą Andrei Pirlo zajmuje obecnie piątą pozycję w tabeli na dwie kolejki przed końcem ligowych zmagań. Dotkliwa porażka z AC Milan (0:3) wyrzuciła turyńczyków z TOP4, przez co Stara Dama nie ma pewności, czy wywalczy awans do Ligi Mistrzów.

Sassuolo
Juventus Turyn
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 12. maja 2021 20:42.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze