Buffon obwinia Ronaldo o utratę DNA przez Juventus

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon Pressfocus

Gianluigi Buffon wrócił do czasów, gdy Cristiano Ronaldo reprezentował Juventus. Jego zdaniem zespół stracił ważną cechę po transferze Portugalczyka.

  • Juventus w ostatnich sezonach nie liczył się w walce o Ligę Mistrzów
  • Gianluigi Buffon twierdzi, że jedną z przyczyn niepowodzeń był Cristiano Ronaldo
  • Zdaniem Włocha, turyńczycy stracili wówczas na sile jako drużyna

Buffon wrócił do ery Ronaldo w Juve

W letnim oknie transferowym Juventus rozstał się z Cristiano Ronaldo, który wrócił do Manchesteru United. Turyńczycy zapłacili za niego 117 milionów euro, ponieważ wierzyli, że Portugalczyk jest brakującym elementem w walce o Ligę Mistrzów.

Ronaldo w Juventusie spędził trzy sezony. W tym okresie rozegrał 135 meczów. Strzelił 101 goli oraz zaliczył 26 asyst. Portugalczyk imponował zatem formą. Nie brakowało jednak głosów, że przybycie tego gracza do Turynu nie wpłynęło dobrze na turyńczyków. Taką opinią ma między innymi Gianluigi Buffon.

Juve miało szansę na wygranie Ligi Mistrzów w pierwszym sezonie z Ronaldo, kiedy grałem wówczas w PSG. Nie mogłem jednak zrozumieć, co się stało. Po powrocie pracowałem z Cristiano przez dwa lata i radziliśmy sobie dobrze, ale myślę Juve straciło DNA zespołu – powiedział były bramkarz Juventus.

Doszliśmy do finału Ligi Mistrzów w 2017 roku, ponieważ byliśmy drużyną pełną doświadczenia, ale przede wszystkim stanowiliśmy zespół, gdzie panowała rywalizacja o miejsca w składzie, który był bardzo silny. Straciliśmy to z Ronaldo – przyznał Gianluigi Buffon.

Czytaj także: Mediolan, Dusan i Zieliński. Kto najbardziej zachwycił w 2021 roku?

Komentarze