Buffon: Chiellini i Bonucci są kluczowi dla Juventusu

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon fot. Grzegorz Wajda

Ostatnie tygodnie nie były łatwe dla Juventusu. W Turynie doszło bowiem do poważnego osłabienia składu, gdyż urazy dopadły kilku podstawowych zawodników. O tym jak ważne znaczenia mają dla Starej Damy kontuzjowani piłkarze, wypowiedział się ostatnio były kapitan Juventusu, Gianluigi Buffon, w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Czytaj dalej…

– Kontuzje w Turynie? Tak, mają z tym teraz duży problem – zaczął były kapitan Starej Damy.

– Bonucci i Chiellini to podstawi obrońcy Juventusu. Są bardzo ważni dla całego zespołu i bez nich gra defensywna nie wygląda już tak dobrze – kontynuował.

– Są nie tylko świetnymi obrońcami, ale także liderami zespołu. Dodatkowo kontuzjowany jest także Barzagli, który także należy do najważniejszych piłkarzy w tej drużynie. To prawdziwy pech, że żaden z nich nie może teraz grać – dodał.

– Kiedy oni odejdą z Juventusu to będzie bardzo ciężki ich zastąpić. To na swój sposób gracze unikatowi – zakończył Buffon.

Dodajmy, że w dwóch ostatnich spotkaniach Starej Damy na środku defensywy występowali tacy gracze jak Daniele Rugani czy Martin Caceres. Warto także podkreślić, że ligowy mecz z Parmą (3:3), był pierwszym od siedmiu lat spotkaniem Starej Damy, gdzie w składzie nie znalazł się żaden z zawodników zaliczanych do tria BBC (Barzagli, Bonucci, Chiellini).

Komentarze