Bremer: w Juve muszę się nauczyć wielu nowych rzeczy

Bremer
Bremer PressFocus

Bremer od kilku tygodni jest już zawodnikiem Juventus FC. Brazylijski obrońca przyznał, że czeka go jeszcze wiele pracy, nim odnajdzie się w systemie stosowanym przez Masimiliano Allegriego.

  • Bremer w Torino FC występował w trzyosobowym bloku defensywnym
  • W Juventusie będzie musiał się nauczyć gry w czteroosobowej defensywie
  • Brazylijczyk przyznaje, że nie przeraża go jednak ogrom rzeczy do nauczenia

Bremer wie, na czym musi popracować w Juventusie

Bremer trafił do Juventus FC za 40 mln euro z Torino FC. Wcześniej brazylijski obrońca był bliski przenosin do Interu Mediolan, ale ostatecznie zdecydował się przyjąć ofertę Bianconerich.

Po odejściu Giorgio Chielliniego oraz Matthijsa de Ligta, przed Bremerem niezwykle ważne zadanie, aby wespół z Leonardo Bonuccim odbudować siłę defensywy Starej Damy. 25-latek doskonale zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, która na niego spadnie oraz ogromu nauki, który przed nim. Najważniejsza rzecz, to przystosowanie się do systemu gry z czwórką obrońców, gdyż w Torino, Bremer występował w trzyosobowym bloku defensywnym.

Silny obrońca musi się przystosować do gry w systemie czteroosobowym i trzyosobowym, a nawet w jednoosobowym – podkreślił w rozmowie z DAZN. – To dla mnie również w ważne w kontekście występów w reprezentacji Brazylii, która również gra z czwórką obrońców.

Muszę więc nauczyć się gry w innym ustawieniu, ale też jest wiele innych elementów, nad którymi muszę popracować – gra jeden na jeden, taktyka, czytanie gry – dodał.

Przeczytaj również: Bremer gotowy na nowy sezon Serie A

Komentarze

Na temat “Bremer: w Juve muszę się nauczyć wielu nowych rzeczy