Bremer przytosowuje się do nowych realiów w Juve. “Może być tylko lepiej”

Gleison Bremer (z lewej) i Robert Lewandowski
Gleison Bremer (z lewej) i Robert Lewandowski fot. PressFocus

Gleison Bremer to w opinii ekspertów solidne wzmocnienie Juventusu przed startem nowego sezonu. Brazylijczyk ma już za sobą debiut w nowej ekipie w starciu przeciwko FC Barcelonie. Zawodnik nie ukrywa, że już przyzwyczaja się do gry w szeregach Starej Damy.

  • Gleison Bremer tego lata wzmocnił Juventus
  • Klub z Turynu pozyskał piłkarza za 41 milionów euro plus bonusy
  • Zawodnik podzielił się swoimi pierwszymi odczuciami po spotkaniu kontrolnym z Barceloną

Bremer ma być w Juve skałą nie do przejścia

Gleison Bremer zasilił szeregi Juventusu w trakcie trwającego okna transferowego. Brazylijczyk ma wpłynąć na poprawę gry zespoły w defensywie. Do ekipy z Allianz Stadium piłkarz trafił za 50 milionów euro, w tym bonusy. Juventus wygrał jednocześnie wyścig po piłkarza z Interem Mediolan.

– Nigdy nie grałem takiego meczu przeciwko Barcelonie, nawet jeśli był to mecz towarzyski. Juve zawsze chce wygrywać, było cudownie – rzekł zawodnik w rozmowie na oficjalnym kanale Juve na Twitchu.

– Miałem tylko kilka sesji treningowych, więc był to ważny test. Już zacząłem poprawiać swoją grę i uczyć się ruchów obrony – kontynuował Brazylijczyk.

Kibice Starej Damy mają względem Bremera duże oczekiwania. Tym bardziej że sam zawodnik przyznał, że jest lepiej przystosowany do gry w trzyosobowym bloku defensywnym niż w ustawieniu z czterema obrońcami.

– Aktualnie jestem przygotowany na 60-70 procent. Jestem jednak pewny, że może być znacznie lepiej – przekonywał piłkarz.

25-latek ma na swoim koncie 98 występów w Serie A. Strzelił w nich 11 goli, a ponadto zanotował trzy asysty.

Czytaj więcej: Juventus w zaawansowanych negocjacjach z Liverpoolem

Komentarze