Brekalo w Sampdorii?

Serie A
Serie A

Wyceniany na co najmniej 10 milionów euro Josip Brekalo znalazł się w kręgu zainteresowań Sampdorii. Zdaniem włoskich mediów, klub z Genui jest mocno zainteresowany usługami sześciokrotnego reprezentanta Chorwacji i rozpoczął rozmowy z władzami Wolfsburga.

Czytaj dalej…

Brekalo w poprzednim sezonie rozegrał w barwach Wilków rozegrał w tym sezonie 27 spotkań i zdobył trzy gole – niedawno, 21-letni skrzydłowy wziął udział w Mistrzostwach Europy do lat 21. W dwóch pierwszych spotkaniach przeciwko Rumunii i Francji Brekalo wchodził na boisko z ławki, natomiast przeciwko Anglii rozegrał pełne 90 minut i zdobył dwa gole.

Sprowadzony w 2016 roku z Dinama Zagrzeb Brekalo ma pasować do koncepcji nowego szkoleniowca Sampdorii, Eusebio di Francesco – nowy opiekun Blucerchiatich rozgląda się bowiem na rynku za usposobionymi ofensywnie piłkarzami, którzy mieliby w Sampdorii wpasować się w formację 1-4-3-3.

W barwach Sampdorii występuje obecnie dwóch Polaków – Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty. Z klubem z Genui na stałe pożegna się w lecie Dawid Kownacki, który był ostatnio na wypożyczeniu w Fortunie Dusseldorf.

Komentarze