Roberto Mancini znów zaskoczył. Brazylijczyk powołany do kadry Włoch

Lucas Piton
Lucas Piton PressFocus

Lista powołanych do reprezentacji Włoch jeszcze nie ukazała się w mediach, ale już poznaliśmy pierwszego powołanego. Jest nim Lucas Piton, brazylijski defensor, który obecnie broni barw Vasco da Gamy. To kolejny naturalizowany piłkarz, który znalazł uznanie w oczach Roberto Manciniego.

  • Zaskakujące powołanie do reprezentacji Włoch
  • Roberto Mancini da szansę Lucasowi Pitonie
  • Urodzonemu w Brazylii lewemu defensorowi

Lucas Piton powołany do reprezentacji Włoch

Vasco da Gama, brazylijski klub, ogłosiło zaskakującą informację dla wszystkich kibiców śledzących na co dzień włoską piłkę. Otóż powołanie do reprezentacji Italii na zbliżające się spotkania w Lidze Narodów otrzymał jeden z ich defensorów – Lucas Piton. 22-latek pochodzi z Brazylii, ale znalazł uznanie w oczach Roberto Manciniego, który uwielbia dawać szansę naturalizowanym Włochom.

Nominalną pozycją Lucasa Pitona jest lewa strona defensywy. To dość dziwne, że Roberto Mancini dał szansę piłkarzowi występującemu w Brazylii, nie zwracając uwagę na zawodników z Serie A. Włosi mają kilku bardzo utalentowanych zawodników na tej pozycji, choćby takich jak Destiny Udogie czy Fabiano Parisi.

Lucas Piton w obecnym sezonie brazylijskiej ligi rozegrał 19 spotkań. W tym czasie zdobył jedną bramkę oraz zanotował pięć asyst. Portal “Transfermarkt” wycenia 22-latka na sześć milionów euro.

Sprawdź także: Rewelacyjny wahadłowy na oku Juventusu

Komentarze