Brazylijczyk odchodzi z Milanu. Warunki transferu ustalone

Lucas Paqueta
Lucas Paqueta fot. Grzegorz Wajda

Lucas Paqueta już wkrótce powinien podpisać kontrakt z Olympique Lyon. Jak informuje Sky Sport Italy, francuski klub doszedł już do porozumienia z Milanem w sprawie pozyskania brazylijskiego pomocnika. Ten przeniesie się do Lyonu na zasadzie definitywnego transferu.

Czytaj dalej…

Według informacji włoskiej telewizji Paqueta opróżnił już swoją szafkę w ośrodku treningowym mediolańskiego klubu i wkrótce uda się do Lyonu celem finalizacji swojego transferu.

Przedstawiciele obu klubów w ostatnich dniach prowadzili intensywne negocjacje w tej sprawie. Lyon proponował wypożyczenie Brazylijczyka z opcją definitywnego transferu, ale Milan optował za definitywną sprzedażą piłkarza już teraz. Ostatecznie wygrał drugi z tych wariantów.

Dla włoskiego klubu to bardzo dobra wiadomość, ponieważ uzyskane ze sprzedaży Paquety środki finansowe będzie mógł reinwestować w sprowadzenie nowego środkowego obrońcy. Według medialnych doniesień, na szczycie listy życzeń Rossonerich znajduje się 19-letni zawodnik AS Saint-Etienne Wesley Fofana.

Nieudana przygoda z Mediolanem

Lucas Paqueta żegna się z Milanem zaledwie po kilkunastu miesiącach. Do włoskiego klubu trafił w styczniu 2019 roku za ponad 39 milionów euro z Flamengo Rio de Janeiro, ale nigdy nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Brazylijczyk rozegrał w Serie A 37 spotkań, zdobywając jednego gola. W obecnym sezonie ani razu nie pojawił się na murawie.

Komentarze