Valencia zainteresowana pomocnikiem Juve

Arthur Melo
Arthur Melo Pressfocus

Juventus przed rozpoczęciem nowego sezonu chciałby pozbyć się jeszcze kilku niechcianych zawodników. W tej grupie znajdują się między innymi Aaron Ramsey, czy Arthur Melo. Według Gianluki Di Marzio Brazylijczykiem zainteresowana jest Valencia.

  • Arthur Melo znajduje się na wylocie z Juventusu
  • Brazylijczyk pobiera wysoką pensję, a pełni jedynie rolę rezerwowego
  • Zainteresowanie sprowadzeniem pomocnika wyraziła Valencia, jednak operacja nie będzie należała do łatwych

Arthur i Juventus nie mogą doczekać się rozstania

Wbrew powszechnym założeniom, kariera Arthura Melo po przenosinach z FC Barcelony do Juventusu nie nabrała tempa. Brazylijczyk nie był w stanie przekonać do siebie ani Andrei Pirlo, ani Massimiliano Allegriego. Pomocnik inkasuje sporą pensję, dlatego Stara Dama szuka możliwości pozbycia się go. 

W poniedziałek Gianluca Di Marzio przekazał, że zainteresowanie 25-latkiem wykazała Valencia. Gennaro Gattuso szuka piłkarzy, którzy mogliby wzmocnić środek pola Nietoperzy i jednym z kandydatów jest właśnie Brazylijczyk. Włoski szkoleniowiec ceni sobie przegląd pola zawodnika, a także jego umiejętność utrzymywania się przy piłce. W klubie z Mestalla nie ma zawodnika o jego charakterystyce, dlatego Valencia sonduje możliwość jego sprowadzenia. 

W przypadku pozbycia się zawodnika, Juventus postara się o sprowadzenie Leandro Paredesa, który od dawna figuruje na liście życzeń Starej Damy. Na przeszkodzie do transferu Arthura może stanąć jego wysoka pensja. Nietoperze mogliby sprowadzić go pod warunkiem obniżki zarobków przez piłkarza.

Sprawdź u nas: Napastnik Juve może być zaangażowany w transakcję z PSG

Komentarze