Bramkarz trafi do Interu? “Pomóc” może partnerka

Loris Karius
Loris Karius PressFocus

Media związane z czarno-niebieską częścią Mediolanu zgodnie informują, że Inter po zakończeniu tego sezonu ma ruszyć na poszukiwanie drugiego golkipera, który będzie zmiennikiem dla Andre Onany. Na liście znalazły się cztery nazwiska, a jednym z nich jest bramkarz, który występował w finale Ligi Mistrzów.

  • Samir Handanović w czerwcu najprawdopodobniej zakończy karierę
  • Inter po sezonie będzie szukał drugiego bramkarza
  • Na liście życzeń ekipy z Mediolanu znajdują się cztery nazwiska

Kto zastąpi Handanovicia?

Guillermo Ochoa, Alessio Cragno, Emil Audero i Loris Karius – jeden z tych golkiperów ma rywalizować z Andre Onaną o miejsce w pierwszym składzie Interu Mediolan, a raczej zabezpieczać pozycję bramkarza na wypadek niespodziewanych problemów między słupkami. Meksykanin obecnie reprezentuje barwy Salernitany, w której zaliczył już siedem meczów w Serie A i zdołał zanotować jedno czyste konto, Cragno przebywa na wypożyczeniu z Cagliari do Monzy (jedno spotkanie w lidze), Audero gra w Sampdorii (24 pojedynki, trzy czyste konta), natomiast Karius do końca sezonu jest związany z Newcastle.

W przypadku duetu Włoskich bramkarzy w grę wchodzą transfery gotówkowe, natomiast reprezentanta El Tri i byłego piłkarza Liverpoolu, który miał okazję wystąpić w finale Ligi Mistrzów w 2018 roku, po zakończeniu rozgrywek będzie można pozyskać jako wolnych zawodników.

Który z wyżej wymienionych graczy jest najbliżej Nerazzurrich? Wiele wskazuje na to, że jeżeli Samir Handanović w czerwcu zawiesi buty na kołku i tym samym zwolni miejsce przeznaczone dla rezerwowego golkipera, w jego rolę może wcielić się Loris Karius. Niemiec aktualnie jest związany kontraktem z Newcastle, ale umowa obowiązuje wyłącznie do końca tego sezonu.

Ważnym czynnikiem przy wyborze nowego pracodawcy ma być postać partnerki 29-latka. Diletta Leotta to włoska prezenterka stacji DAZN, dlatego przeprowadzka na Półwysep Apeniński wydaje się dosyć prawdopodobnym ruchem.

Komentarze