Bramkarz Juve może dołączyć do Ronaldo

Carlo Pinsoglio
Carlo Pinsoglio PressFocus

Cristiano Ronaldo w sierpniu 2021 roku zamienił Juventus na Manchester United, a już po półtora roku odszedł z Old Trafford i dołączył do Al-Nassr. Teraz Portugalczyk namawia Carlo Pinsoglio na przenosiny do Arabii Saudyjskiej.

  • Kontrakt Carlo Pinsoglio z Juve wygasa w czerwcu 2023 roku
  • Włoch już może rozmawiać z innymi klubami
  • Niewykluczone, że po zakończeniu sezonu 32-latek odejdzie do Arabii Saudyjskiej

Pinsoglio znowu zagra z Ronaldo?

Kontrakt wiążący Carlo Pinsoglio z Juventusem obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Włoski golkiper może już negocjować warunki porozumienia z nowym pracodawcą, z czego ma skorzystać Al-Nassr, czyli obecny klub Cristiano Ronaldo. Głównym czynnikiem, który powinien przekonać 32-latka do przeprowadzki poza Europę, będzie właśnie postać Portugalczyka, z którym numer trzy Starej Damy miał okazję dzielić szatnię na Allianz Stadium, a który prywatnie jest przyjacielem wychowanka Bianconerich.

Jeżeli Pinsoglio nie przedłuży współpracy z ekipa z Turynu, Ronaldo ma postarać się o to, by dołączył do Al-Nassr. Transfer Włocha do drużyny grającej na Stadionie Króla Fahda ma zapewnić leczącemu kontuzję Davidowi Ospinie solidnego zastępcę, co pozwoli Kolumbijczykowi na spokojną rehabilitację. W czerwcu z Rijadu odejdzie Augistin Rossi, obecnie wypożyczony z Boca Juniors, i tym samym jego miejsce może zająć Pinsoglio.

W tym sezonie włoski golkiper jeszcze nie pojawił się na murawie, natomiast w poprzednich rozgrywkach Serie A zanotował 45 minut w pojedynku ostatniej kolejki z Fiorentiną.

Komentarze