Niespodziewany rywal Milanu w walce o Zaniolo

Nicolo Zaniolo
Nicolo Zaniolo fot. PressFocus

Nicolo Zaniolo opuści tej zimy szeregi AS Romy. Priorytetem samego zawodnika jest dołączenie do Milanu, choć dla rzymian zdecydowanie korzystniejsza wydaje się oferta ze strony Bournemouth. O szczegółach informuje Fabrizio Romano.

  • Nicolo Zaniolo wyraża chęć odejścia z AS Romy
  • Włoch planuje dołączyć do Milanu, z którym dogadał się już w sprawie warunków
  • Bournemouth oferuje transfer definitywny, zaś “Rossoneri” wypożyczenie z opcją wykupu

Zaniolo zmieni swoje priorytety?

Jakiś czas temu Nicolo Zaniolo wyraził chęć odejścia z AS Romy. Wcześniej klub pracował nad przedłużeniem jego kontraktu, co w pewnym momencie stało się wykluczone. Rzymianie nie zamierzają zatrzymywać swojego zawodnika za wszelką cenę i pozwolą odejść mu jeszcze w trakcie styczniowego okienka transferowego.

Po reprezentanta Włoch błyskawicznie zgłosił się Milan. Interesował się nim także Tottenham, lecz wypożyczenie Arnauta Danjumy najprawdopodobniej wyklucza dalsze starania o Zaniolo.

Priorytetem pomocnika stało się dołączenie do ekipy mistrza Włoch. Doszedł on już do porozumienia w sprawie warunków indywidualnego kontraktu. Na drodze do finalizacji transakcji stoją z kolei poważne różnice w kwestii zasad ich przeprowadzenia. AS Roma najchętniej sprzedałaby 23-latka, zaś Milan naciska na wypożyczenie z opcją wykupu.

W czwartek media poinformowały, że do walki o Zaniolo niespodziewanie wkroczyło Bournemouth. Ekipa, która w tym sezonie liczy na utrzymanie w Premier League, chce transferu definitywnego i zaoferowała Romie 30 milionów euro plus dodatki.

Propozycja ze strony angielskiego klubu jest dla rzymian zdecydowanie korzystniejsza. Dostaną większe pieniądze, a ponadto nie wzmocnią ligowego rywala. Ostateczna decyzja należy natomiast do Zaniolo, który jest nastawiony na przenosiny do Milanu.

Zobacz również: Dybala spanikował? “Wielu z nas było zaskoczonych”

Komentarze