Borussia Dortmund zainteresowana graczem Juventusu

Merih Demiral
Merih Demiral Pressfocus

Borussia Dortmund chce w letnim oknie transferowym pozyskać środkowego obrońcę. Na celowniku niemieckiej ekipy znalazł się Merih Demiral z Juventusu.

  • Juventus być może latem rozstanie się z Merihem Demiralem
  • Pozyskaniem Turka zainteresowana jest Borussia Dortmund
  • Niewykluczone, że do gry o zakontraktowanie 23-latka wejdzie Atalanta

W Dortmundzie potrzebują wzmocnić defensywę

Borussia Dortmund przygotowuje się do sezonu 2021/2022, w którym ma nadzieję, że przerwie dziewięcioletnią dominację Bayernu Monachium. Aby do tego doszło, ekipa z Zagłębia Ruhry musi prezentować się lepiej w defensywie. W minionej kampanii straciła bowiem 46 goli. Lepiej w tym aspekcie zaprezentowali się piłkarze z: Lipska, Wolfsburga, Frankfurtu, Leverkusen, a także Berlina (Union).

BVB w letnim oknie transferowym wzmocnił już nowy bramkarz, Gregor Kobel ze Stuttgartu. To jednak za mało, więc niemiecka ekipa rozgląda się za nowym środkowym obrońcą. Swoją uwagę skierowała na Meriha Demirala.

Turecki defensor od lata 2019 roku jest zawodnikiem Juventusu. Od tego momentu nie przebił się jednak do pierwszego składu Bianconerich. Rozegrał bowiem nieco ponad 30 występów. Miał jednak sporą konkurencję, a w Turynie wierzą w jego umiejętności.

Fabrizio Romano poinformował na Twitterze, że BVB jest zainteresowana sprowadzeniem Demirala, Niemiecki zespół przygotowuje już oficjalną ofertę. Za Turka trzeba zapłacić 35 milionów euro. Być może dortmundczycy będą mieli konkurencją w postaci Atalanty. Jeżeli do Tottenhamu odejdzie Cristian Romero, drużyna w Bergamo może ubiegać się o podpisanie kontraktu z Turkiem.

Czytaj także: Chiellini nadal nie doszedł do porozumienia z Juventusem

Komentarze