Bonucci: to ważny krok w odbudowie włoskiej kadry

Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci Pressfocus

Włosi pokonali Anglików 1:0 w meczu 5. kolejki Dywizji A Ligi Narodów i wciąż mają szanse na awans do Final Four. Zdaniem obrońcy Squadra Azzurra, Leonardo Bonucciego to ważny krok w kierunku odbudowy włoskiej reprezentacji.

  • Reprezentacja Włoch odniosła drugie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Narodów
  • Dzięki wygranej z Anglią, mistrzowie Europy tracą tylko dwa punkty do liderów Węgry
  • Poniedziałkowe starcie obu reprezentacji w Budapeszcie, będzie zatem meczem o awans do Final Four

Bonucci zadowolony ze zwycięstwa

Zaledwie osiem miesięcy po wygraniu w wielkim stylu EURO 2020, reprezentacja Włoch ponownie zawiodła kibiców, drugi raz z rzędu nie kwalifikując się do finałów MŚ. Tym razem Squadra Azzurra w 1/2 finału baraży, sensacyjnie przegrała z Macedonią Północną 0:1.

Roberto Mancini zatem ponownie musi odbudowywać potęgę włoskiej reprezentacji. W Lidze Narodów szło mu to ze zmiennym szczęściem. Italia bowiem w pierwszych czterech meczach pokonała tylko Węgrów, poza tym zremisowała z Anglią i Niemcami. W rewanżu z 4-krtonymi mistrzami świata sromotnie przegrała jednak 2:5. Dlatego tak ważna była piątkowa wiktoria z Synami Albionu, która przedłużyła szanse Włochów na awans do Final Four Ligi Narodów. W poniedziałek zatem, mistrzowie Europy ponownie muszą pokonać Madziarów.

Zdaniem jednego z bohaterów meczu w Mediolanie, Leonardo Bonucciego (asysta przy golu Giacomo Raspadoriego) zwycięstwo z Anglią to ważny krok na drodze do odbudowy włoskiej reprezentacji.

Dobrze zaczęliśmy ten mecz, potem trochę daliśmy się zepchnąć do obrony, ale w końcu odzyskaliśmy kontrolę. Właśnie dzięki takiemu podejściu możemy się rozwijać. Wiemy nad czym pracować i co musimy poprawić, ale myślę, że dzisiaj drużyna zasłużyła na brawa. Zwycięstwo z Węgrami i awans do Final Four Ligi Narodów pokazałby, że ta drużyna naprawdę rośnie. Oczywiście nie przywróci to nam miejsca w finałach MŚ, ale byłby to ważny impuls – podkreślił w rozmowie z RAI Sport, obrońca Juventusu.

Przeczytaj również: Włosi zepchnęli Anglię do dywizji B. Wciąż mają o co grać

Komentarze

Na temat “Bonucci: to ważny krok w odbudowie włoskiej kadry