Bonucci nie przebiera w słowach po meczu z Salernitaną

Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci PressFocus

Juventus zremisował z Salernitaną (2:2), mimo że Arkadiusz Milik w końcówce meczu zdobył, jak się wydaje, prawidłową bramkę na 3:2. Leonardo Bonucci po zakończeniu spotkania opublikował na swoim profilu instagramowym post, w którym decyzję sędziów określił “kradzieżą”.

  • Mecz Juventusu z Salernitaną zakończył się remisem 2:2
  • W końcówce Milik strzelił bramkę, po czym wyleciał z boiska. Arbiter po konsultacji z VAR-em dopatrzył się spalonego, choć zdaje się, że doszło do ogromnego przeoczenia
  • Leonardo Bonucci decyzję sędziów nazwał “kradzieżą”

Bonucci: musimy zmienić złość z powodu kradzieży w energię

W niedzielę na włoskich boiskach doszło do kuriozalnej sytuacji. Salernitana niespodziewanie wyszła na dwubramkowe prowadzenie w starciu z Juventusem, a jedną z bramek strzelił Krzysztof Piątek.

Stara Dama zdołała wyrównać w drugiej połowie, ale była też o krok od sięgnięcia po komplet punktów. Wprowadzony z ławki rezerwowych Arkadiusz Milik zdobył gola po rzucie rożnym. Polski napastnik w euforii zdjął koszulkę, za co obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę. Arbiter skonsultował się z wozem VAR i dojrzał spalonego. Jak pokazały późniejsze powtórki, sędziowie podczas analizy pominęli jednego z graczy Salernitany, który wyraźnie łamał linię spalonego. Po spotkaniu, rzecz jasna, doszło do głośnej polemiki. W słowach nie przebierał zdobywca bramki na 2:2, Leonardo Bonucci.

“Musimy przetransformować złość z powodu kradzieży, jakiej doświadczyliśmy, w energię na środę. To będzie trudny mecz i przyda się każda pomoc” – napisał kapitan turyńczyków na swoim profilu na Instagramie. W środę rekordowych mistrzów Włoch czeka pojedynek Ligi Mistrzów przeciwko Benfice.

Juventus FC
Benfica Lizbona
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 14. września 2022 20:58.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 8 comments

Bonucci to powinien zabrać się za grę/albo zakończyć karierę. Od momentu jak wrócił to już skończyły się czyste konta a tracimy po dwie bramki na mecz.
Bremer z Perinem już nie dają rady…

“kapitan” pchał się do karnego, machał łbem przy golu Milika a jakoś w pierwszej połowie nie pitrafił ogarnąć kolegów z drużyny….

Benfica obawiam się będzie za silna na ten chaos, kt tu panuje. Tym bardziej szkoda gola Milika, raz że po kipskiej grze mogło być 2 pkt więcej, dwa, że po takim odwróceniu losów meczu chłopy mogliby dostać potrzebny impuls…

Życzę Juventusowi jak najlepszych wyników w europejskich pucharach ale jeśli nie zaczną grać na poziomie to im nic nie pomoże. Benfica to nie Salerno i naprawdę jak się Juve nie ogarnie to mogą mieć problem. Rozumiem oburzenie związane z kontrowersjami ale one cyklicznie dotykają każdej drużyny z tym że najczęściej tych maluczkich a najrzadziej tych wielkich, głos tych maluczkich się nie liczy za to ci więksi kiedy tupią nóżką robią trochę hałasu, nie zmienia to tego żeby wygrać trzeba grać w piłkę a nie kopać się po czole. Niech Juve odniesie przekonujące zwycięstwo w LM i wróci do formy to szybko odrobi te punkty tak jak Milan w poprzednim sezonie gdzie był kilka razy okradany a i tak został mistrzem bo był po prostu najlepszy i tyle. Niech Juve wróci do formy a nie beczy na sędziego.

To będzie lekcja na przyszłość: kamery nie obejmują całego obszaru, w którym toczy się akcja – VAR nie może być użyty jako dowód do podjęcia decyzji. Tyle. Myślałem, że takie informacje są w protokółach i instrukcjach. Widocznie musiało się to przydarzyć pierwszy raz, żeby coś poprawić. Pech Juventusu, że w takiej sytuacji. Życie. Trzeba iść dalej. Jeśli Bianconeri zagrają jak w drugiej częśi meczu z PSG to powinni ugrać dobry rezultat.

Żródła angielskojęzyczne podają że liczba kamer Var obsługujących mecz zależy od kategorii meczu, Juve-Salernitana miał niską kategorię i obsługiwało go 5 kamer Var; obraz z Candrevą pokazywała nienależąca do systemu Var kamera o niskiej rozdzielczości bez możliwości wyznaczenia linii, podaję za nieznanym mi bliżej:
pledgetimes.com/juventus-team-most-damaged-in-italy-by-the-var-shocking-numbers-2/

Pora kończyć ten temat, na 2 pnkty pokrzywdzono też Lecce.