Bonucci: Osiągnęliśmy pierwszy cel w tym sezonie

Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci fot. Grzegorz Wajda

W środowym boju z Lokomotiwem Moskwa piłkarze Juventusu FC wygrali 2:1, przechylając szalę zwycięstwa na swoją strone praktycznie rzutem na taśmę. Tymczasem po zakończeniu meczu Leonardi Bonucci stwierdził, że Juve pod batutą Maurizio Sarriego potrafi grać pięknie, ale także cierpieć na boisku.

Czytaj dalej…

– Trafienie Douglasa Costy pozwoliło nam zdobyć cenne trzy punkty. Moje wybicie piłki z linii bramowej mogło nam co najwyżej uratować remis, chociaż wiem, że był to ważny moment spotkania. Musimy unikać tego typu sytuacji w przyszłości – rzekł defensor Starej Damy w rozmowie ze Sky Sport Italia.

– Staramy się grać tak, aby, jak najdłużej utrzymać się przy piłce. Gdy jednak nie mamy jej w posiadaniu, to cierpimy na boisku. Musimy zatem cały czas pracować nad odbiorem piłki – zaznaczył Bonucci.

– Nie jest żadną tajemnicą, że rywal był skupiony na grze z kontry. Trzeba przyznać, że był w tym bardzo niebezpieczny. Udało nam się jednak zwiększyć presję na przeciwniku, zdobyliśmy dwie bramki i ostatecznie następstwem tego są trzy punkty na naszym koncie – powiedział Włoch.

– Osiągnęliśmy nasz pierwszy cel w tym sezonie, czyli awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów. Teraz chcemy udanie zakończyć etap sezonu, wygrywając w niedzielę z AC Milanem – skwitował Bonucci.

Komentarze