Bonucci: nauczyliśmy się na swoich błędach

Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci PressFocus

Leonardo Bonucci jest przekonany, że Juventus stać na odrobienie strat w rewanżowym meczu z Porto.

“Juventus nauczył się na błędach”

Stara Dama przegrała dwa tygodnie temu z Porto 1:2. W rewanżu stoi przed nią wielkie wyzwanie. Leonardo Bonucci uważa jednak, że Juventus nauczył się na błędach popełnionych w Portugalii.

Zaprezentujemy na boisku ducha Juventusu z pokorą i szacunkiem. Jesteśmy świadomi, że dzięki poświęceniu możemy osiągnąć coś wielkiego. Musimy być skupieni i nie spieszyć się, by jak najszybciej zdobyć bramkę. Potrzebujemy gola i możemy go strzelić nawet w samej końcówce. Wiemy też, że Porto nie będzie się wyłącznie bronić – powiedział włoski obrońca na konferencji prasowej. – Popełniliśmy w pierwszym spotkaniu zbyt wiele błędów, ale wyciągnęliśmy z nich wnioski. Ten zespół Juventusu jest jednak pełen prawdziwych facetów, którzy wezmą na siebie odpowiedzialność w każdym momencie. Chcemy zabrać nasz klub tam, gdzie zasługuje, by być – dodał.

Bonucci liczy także na Cristiano Ronaldo.

Cristiano jest zawsze gotowy do gry w takich meczach. Kiedyś powiedział, że gdyby mógł, rozgrywałby tylko spotkania Ligi Mistrzów. Wyobraź sobie, ile ma w sobie energii przed wtorkiem – powiedział.

Doświadczony stoper wrócił do gry w sobotę po tym, jak wyleczył kontuzję.

Czuję się jak gracz, który wrócił na boisko po miesiącu. Trener zadecyduje, kogo wystawi do jedenastki, ale wszyscy będą gotowi – dodał. Pochwalił także postawę Meriha Demirala oraz Federico Chiesy.

Jutrzejsze spotkanie pomiędzy Juventusem a Porto rozpocznie się o godzinie 21.00.

Juventus Turyn
FC Porto
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 9. marca 2021 18:26.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze