Bonucci: mecz z Hiszpanią najtrudniejszym w karierze

Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci PressFocus

Reprezentacja Włoch po serii rzutów karnych wyeliminowała Hiszpanów w półfinale Euro 2020. Squadra Azzurra miała tego dnia sporo problemów z La Roją, a Leonardo Bonucci przyznał, że był to najtrudniejszy mecz, w jakim brał udział.

  • Reprezentacja Włoch potrzebowała dogrywki, by wyeliminować z Euro 2020 Hiszpanów
  • Swoją jedenastkę pewnie wyegzekwował Leonardo Bonucci, który przyznał, że był to jego najtrudniejszy mecz w karierze

Bonucci: gratulacje dla Hiszpanii za to, co zaprezentowali

Reprezentacja Włoch wydawała się być faworytem półfinałowego starcia Euro 2020 przeciwko Hiszpanii. La Roja postawiła jednak rywalom twarde warunki, a trzymając się nomenklatury pięściarskiej można powiedzieć, że wygrała “na punkty” pojedynek w regulaminowym czasie gry. Włosi zostali zmuszeni do biegania za piłką, ale w defensywie prezentowali się znakomicie. Wielka w tym zasługa jednego ze środkowych obrońców, Leonardo Bonucciego. 34-latek po ostatnim gwizdku oddał Hiszpanom wielki hołd.

To był najtrudniejszy mecz, w jakim kiedykolwiek brałem udział. Składam Hiszpanom gratulacje za to, co pokazali. Po raz kolejny, jednak, Włochy pokazały serce, determinację i zdolność do przetrwania trudnych momentów, za co otrzymaliśmy nagrodę w loterii zwanej serią rzutów karnych. Zwycięstwo kosztujące cierpienie zawsze smakuje najlepiej. Teraz pozostał nam już tylko centymetr. Tylko jeden centymetr. To, co robimy, jest niesamowite, ale nie możemy czuć się już usatysfakcjonowani. Jesteśmy w finale. Ten czeka nas już za pięć dni i potrzebujemy tego samego głodu i duchu poświęcenia, by zawieźć trofeum do domu po tak wielu latach – powiedział zawodnik Juventusu.

Trzeba dodać, że takie słowa z ust weterana, jakim bez wątpienia jest Bonucci, mają swoją wagę. Włoch w trakcie swojej bogatej kariery rozegrał łącznie 706 meczów.

Już w niedzielę Squadra Azzurra zmierzy się w finale na Wembley ze zwycięzcą drugiego półfinału, czyli zespołem Anglii lub Danii.

Komentarze

Na temat “Bonucci: mecz z Hiszpanią najtrudniejszym w karierze

Leo najtrudniejszy dopiero przed Tobą! Będziesz grał przeciwko dumnym synom albionu i ich opiekunom:uefa, sędziowie i var. Dodatkowo z gospodarzami turnieju… A nie czekaj to nie gospodarze to zwyczajny przypadek, że grają 6 mecz u siebie…