Bonucci: Czas zacisnąć zęby i zrobić postęp

Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci fot. Grzegorz Wajda

Juventus przegrał wczoraj 0:2 z FC Barceloną w meczu Ligi Mistrzów. Swojej frustracji nie ukrywa Leonadro Bonucci. “Wyniki nie są na naszym poziomie, musimy zacisnąć zęby i robić postęp, ponieważ czeka nas długa droga. Wszyscy musimy zrobić coś więcej.”

Czytaj dalej…

Leonardo Bonucci udzielił dla Sky Sport wywiadu, po przegranym meczu z FC Barceloną. Porażka z Dumą Katalonii w Lidze Mistrzów, jest kolejną wpadką Juventusu w tym sezonie. „Czas zacisnąć zęby i zrobić postęp, wydobyć z siebie to, co najlepsze. Osiągamy wyniki, które nie są na naszym poziomie”, powiedział defensor dla Sky Sport po przegranym meczu Champions League 2:0 na Allianz Arena. „To, co daje mi nadzieję, to chęć grania w piłką. Jeśli wierzymy w tę ścieżkę i dalej będziemy poprawiać się technikę, możemy mieć wspaniały sezon. Z Barceloną wiedzieliśmy, że będzie to trudne. Popełniliśmy zbyt wiele błędów, a Barcelona to zespół, który nie wybacza. Musimy pozostać zjednoczeni, droga jest długa” – dodał obrońca Juventusu.

Bonucci analizując mecz powiedział: „Mogliśmy zrobić coś więcej, zaczynając od siebie. Brakowało nam bardzo ważnych zawodników. Gramy co trzy dni, zaczynamy odczuwać zmęczenie. Młodzież dojrzewa i będą mieli sporo okazji, aby jeszcze się rozwinąć. Teraz musimy pomyśleć o powrocie na zwycięską ścieżkę – podsumował Leonardo.

Bonucci podsumował też swoje przemyślenia na swoim Twitterze.

Leonardo Bonucci rozgrywa swój dziesiąty sezon w barwach Juventusu. W drużynie Starej Damy wystąpił już w 413 meczach. Zdobył w nich 28 bramek, co jak na środkowego obrońcę jest dobrym wynikiem. Dla drużyny narodowej Bonucci wystąpił w 99 spotkaniach. W Squadra Azzurra ustrzelił siedem bramek.

Defensor do Starej Damy przyszedł z Bari. Bianconeri zapłacili wtedy za niego 15,5 miliona euro. Z Juventusu przeszedł na rok do AC Milanu. Rossoneri zapłacili wtedy obrońcę 42 miliony euro. Bonucci grał w drużynie z Mediolanu tylko rok. Wrócił do mistrza Włoch za kwotę 35 milionów euro.

Komentarze