Bonucci: Conte w Juve był wyborem idealnym

Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci fot. Grzegorz Wajda

W niedzielny wieczór arcyciekawie zapowiada się mecz w ramach siódmej kolejki włoskiej ekstraklasy, w którym Inter Mediolan w roli gospodarza zagra z Juventusem FC. Tymczasem przed tym starciem ciekawego wywiadu udzielił Leoanrdo Bonucci, który nie ukrywał, że spodziewał się tego, że Nerazzurri pod batutą Antonio Conte mogą znaleźć się na szczycie Serie A.

Czytaj dalej…

Latem w ekipie z Lombardii doszło do roszady na stanowisku trenerskim. Luciano Spallettiego zastąpił Włoch Conte. Były selekcjoner Squadra Azzurra po kilku transferach zbudował ekipę, którą wyróżnia niezwykła dyscyplina taktyczna i determinacja.

–  Dzięki pracy Conte w Juve nauczyłem się, że nigdy nie można się poddawać. Mimo różnych przeciwności losu trzeba zawsze walczyć o swoje cele – mówił doświadczony defensor w rozmowie ze Sky sport Italia.

– Conte od samego początku swojej pracy w Turynie wpajał nam do głów taką mentalność. Potrzebował pracy w wielkim klubie, a Juventus z kolei chciał wrócić na szczyt po aferze calciopoli. Potrzebowaliśmy kogoś takiego jak Conte, który pomógł nam zrozumieć, co znaczy nosić koszulkę Juve – dodał Bonucci.

– Po trzech latach panowania we Włoszech nasze drogi się rozeszły. Tym samym kontynuowaliśmy swój proces rozwoju w innych miejscach – powiedział piłkarz Bianconerich.

Aktualnie podobny wpływ na swoją drużynę Conte stara się mieć w Mediolanie.

– Inter rozpoczął sezon bardzo dobrze, co było do przewidzenia. To świetna ekipa, mająca w swoich szeregach wielu bardzo dobrych piłkarzy, a system gry tej drużyny pozwala na wygenerowanie z poszczególnych zawodników wszystkiego, co najlepsze – przekonywał Bonucci.

Komentarze