Boniek: Zieliński to jeden z najlepszych na swojej pozycji

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński fot. Grzegorz Wajda

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zabrał ostatnio głos w Radiu Kiss Kiss, omawiając szanse SSC Napoli na mistrzostwo Włoch. Ponadto sternik polskiej centrali wypowiedział się na temat Piotra Zielińskiego, przekonując, że to jeden z najlepszych pomocników na świecie.

SSC Napoli plasuje się aktualnie na trzeciej pozycji w tabeli włoskiej ekstraklasy, legitymując się dorobkiem 20 punktów na koncie. Do pierwszego AC Milanu team z Kampanii traci aktualnie sześć “oczek”. – Napoli może celować w mistrzostwo w tym roku, ale nie oszukujmy się, Juventus ma mocniejszy skład. Chociaż Genaro Gattuso to oczywiście świetny trener, który ma możliwości, aby rozwijać zespół – mówił Boniek w rozmowie z Radio Kiss Kiss.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej pozwolił sobie również kilka pochlebnych słów na temat Piotra Zielińskiego, który w tej kampanii 10 meczach, notując w nich jedno trafienie i trzy asysty.

– Zieliński to świetny zawodnik, który dzisiaj byłby w stanie wywalczyć sobie miejsce w składzie w każdym zespole na świecie. To bezsprzecznie jeden z najlepszych na swojej pozycji, nie mam co do tego żadnych wątpliwości. To grzeczny chłopak, mający niezwykłe umiejętności techniczne, ale musi być jeszcze bardziej głodny gry i wyróżniać się charakterem na boisku, aby odnieść sukces – przekonywał Boniek.

Arkadiusz Milik to z kolei zawodnik, który aktualnie nie może liczyć na grę. Sternik PZPN-u wierzy, że wychowanek Rozwoju Katowice w styczniu znajdzie nowy klub. – Mam nadzieję, że Arek znajdzie nowy klub. Jeśli tak się nie stanie, może nie otrzymać powołania do reprezentacji Polski – rzekł 64-latek.

Komentarze