Boniek: Zaniolo jest lepszy od Vlahovicia

Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek PressFocus

Zbigniew Boniek słynie ze swoich dość kontrowersyjnych wypowiedzi. Tym razem były gwiazdor Juventusu i Romy stwierdził, że Nicolo Zaniolo ma potencjał, aby być znacznie lepszym napastnikiem od Dusana Vlahovica, jeśli będzie ustawiany na tej samej pozycji, co Serb.

  • Boniek uważa, że Zaniolo może być lepszym napastnikiem od Vlahovicia
  • Rozwój reprezentanta Włoch mocno wyhamował przez dwie poważne kontuzje
  • W poprzednim sezonie, napastnik poprowadził Rome do triumfu w Lidze Konferencji Europy

Zaniolo powinien zmienić pozycję w ataku?

Nicolo Zaniolo grał na różnych pozycjach w ofenswie w swojej karierze dla AS Romy i reprezentacji Włoch. Zazwyczaj po prawej stronie, ale także był wykorzystywany jako cofnięty napastnik lub tak zwany trequartista. Tymczasem Zbigniwe Boniek uważa, że ​​jego trenerzy Jose Mourinho i Roberto Mancini ustawiają go w złej roli na boisku.

– Zaniolo ma niesamowity potencjał. Jeśli zapytasz ludzi, jaka jest jego pozycja, każdy odpowie inaczej. Moim zdaniem to klasyczny numer 9. Potrafi bronić piłkę, ma siłę fizyczną, dobrze zastawia się przed obrońcami, jest dobry w powietrzu i potrafi uderzyć na bramkę. Zawsze mówię, gdy widzę grę Vlahovica, że ​​Zaniolo mógłby sobie poradzić równie dobrze, a może nawet lepiej, ponieważ również jest silny fizycznie. On naprawdę jest świetnym graczem – powiedział Boniek.

Na ścieżkę kariery Zaniolo wpłynęły dwie poważne kontuzje kolana, przez które stracił większą część dwóch sezonów.

Reprezentant Włoch był w stanie rozegrać 42 mecze dla Romy w zeszłym sezonie, strzelając osiem goli i zapewniając dziewięć asyst, w tym pięć goli i trzy asysty w Lidze Konferencji Europy, którą wygrał rzymski zespół, a Zaniolo zdobył gola w finale przeciwko Feyenoordowi.

Zobacz również: Inter może poświęcić Dumfriesa, aby odzyskać stabilność finansową

Komentarze