Boniek wieszczy Napoli historyczny sukces

Chwicza Kwaracchelia
Chwicza Kwaracchelia PressFocus

Zbigniew Boniek w rozmowie z Corriere dello Sport wyznał, że widzi w Napoli nie tylko faworyta do zdobycia mistrzostwa Włoch, ale i pucharu Ligi Mistrzów. Były prezes PZPN jest zachwycony grą lidera Serie A.

  • Zbigniew Boniek udzielił wywiadu włoskiemu Corriere dello Sport
  • Były prezes PZPN wierzy, że Napoli stać w tym roku na sięgnięcie po podwójną koronę
  • Polakowi podoba się praca, jaką wykonuje Luciano Spalletti

“Mają dużą przewagę, grają piękny futbol i nikt za nimi nie nadąża”

SSC Napoli pewnie zmierza po tytuł mistrzowski. Partenopei przewodzą stawce z 41 punktami. Drugi AC Milan uzbierał aż o osiem mniej. Mało tego, neapolitańczycy nie zaznali jeszcze nawet smaku porażki. Z pewnością wyjątkowo smakowałoby, z kolei, zdobycie scudetto. Po raz ostatni ta sztuka udała im się w 1990 roku.

Zbigniew Boniek udzielił wywiadu Corriere dello Sport. W nim wyznał, że bardzo wierzy w obecny zespół Napoli.

Lubię Spallettiego. Skupia się na istotnych kwestiach i wie, czego oczekiwać od swojej drużyny. Wyobrażam sobie, jak sięga po tytuł trenera roku po tym, jak zdobędzie mistrzostwo pod koniec sezonu. Fani Napoli mogą być tak przesądni, jak sobie życzą, ale muszę to powiedzieć: mają ogromną przewagę, grają piękny futbol i nikt nie jest w stanie utrzymać ich tempa na dłużej. Powiem też, że myślę, iż stać ich na wygranie Ligi Mistrzów – powiedział były prezes PZPN. Dodajmy, że Napoli nigdy nie sięgnęło po puchar Ligi Mistrzów. Boniek pochwalił też letnie nabytki neapolitańczyków. – Nazywam go Kvaradona, to czysty talent. Kim to z kolei jeden z najlepszych obrońców w Serie A z powodu jego energii, koncentracji, krycia i umiejętności gry w powietrzu. To gracz klasy światowej. Oczywiście, że Napoli wciąż musi mieć oko na Milan i Inter. Juventus to dobra drużyna, ale z powodu wszystkiego, co dzieje się poza boiskiem, trudniej będzie im wrócić do walki o mistrzostwo – dodał Polak.

Napoli wróci do gry w przyszłą środę. Lidera Serie A czeka od razu trudne wyzwanie, czyli wyjazdowe starcie z Interem w Mediolanie.

Inter Mediolan
SSC Napoli
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 4. stycznia 2023 20:41.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze