Boniek o rywalizacji w Serie A: “Czwarte miejsce będzie sukcesem dla Milanu”

Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek fot. PressFocus

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek udzielił ostatnio ciekawej wypowiedzi na łamach gazety Libero, odnosząc się do rywalizacji w Serie A. Sternik polskiej centrali przekonywał między innymi, że sukcesem dla AC Milanu na zakończenie sezonu będzie wywalczenie czwartego miejsca.

Czytaj dalej…

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej jest jednocześnie spokojny o postawę Juventusu FC. Ekipa z Piemontu zdaniem byłego reprezentanta Polski potrzebuje po prostu czasu, aby przyswoić pomysły na grę Andrei Pirlo.

– Gdyby Milan zajął czwarte miejsce, byłby to sukces dla tej drużyny – przekonywał Boniek.

Aktualnie Rossoneri są liderem włoskiej ekstraklasy. Niemniej zdaniem sternika polskiej piłki są drużyny z mocniejszymi składami w lidze włoskiej.

– Jeśli chodzi o skład i jego siłę, to cały czas dostrzegam większy potencjał od Milanu w takich ekipach jak Inter, Juve, Napoli, czy Romie. Chociaż żadnym przypadkiem nie jest to, że drużyna Stefano Pioliego jest obecnie na pierwszym miejscu w tabeli Serie A, bo to trener, który wydobył ze swoich piłkarzy wszystko, co najlepsze – powiedział Boniek.

Tylko Inter może sprawić kłopoty Juve

Szkoleniowiec Starej Damy Andrea Pirlo wciąż tworzy tożsamość swojego zespołu. W tej kwestii Boniek także się wypowiedział. – Bianconeri wciąż mogą wygrać scudetto. Zespół potrzebuje jednak trochę czasu, aby przyswoić pomysły nowego trenera i opanować konkretne schematy gry – mówił Polak.

– Antonio Conte i Inter muszą natomiast rozwiązać problem Christiana Eriksena, bo to dość nietypowy zawodnik. Jest świetny technicznie, ale jednocześnie bardzo niekonsekwentny. W każdym razie jestem przekonany, że Nerazzurri są jedynym zespołem, który może sprawić Juve problemy w walce o scudetto – uzupełnił Boniek.

Komentarze