Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek fot. PressFocus

Boniek o rywalizacji w Serie A: “Czwarte miejsce będzie sukcesem dla Milanu”

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek udzielił ostatnio ciekawej wypowiedzi na łamach gazety Libero, odnosząc się do rywalizacji w Serie A. Sternik polskiej centrali przekonywał między innymi, że sukcesem dla AC Milanu na zakończenie sezonu będzie wywalczenie czwartego miejsca.

Czytaj dalej…

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej jest jednocześnie spokojny o postawę Juventusu FC. Ekipa z Piemontu zdaniem byłego reprezentanta Polski potrzebuje po prostu czasu, aby przyswoić pomysły na grę Andrei Pirlo.

– Gdyby Milan zajął czwarte miejsce, byłby to sukces dla tej drużyny – przekonywał Boniek.

Aktualnie Rossoneri są liderem włoskiej ekstraklasy. Niemniej zdaniem sternika polskiej piłki są drużyny z mocniejszymi składami w lidze włoskiej.

– Jeśli chodzi o skład i jego siłę, to cały czas dostrzegam większy potencjał od Milanu w takich ekipach jak Inter, Juve, Napoli, czy Romie. Chociaż żadnym przypadkiem nie jest to, że drużyna Stefano Pioliego jest obecnie na pierwszym miejscu w tabeli Serie A, bo to trener, który wydobył ze swoich piłkarzy wszystko, co najlepsze – powiedział Boniek.

Tylko Inter może sprawić kłopoty Juve

Szkoleniowiec Starej Damy Andrea Pirlo wciąż tworzy tożsamość swojego zespołu. W tej kwestii Boniek także się wypowiedział. – Bianconeri wciąż mogą wygrać scudetto. Zespół potrzebuje jednak trochę czasu, aby przyswoić pomysły nowego trenera i opanować konkretne schematy gry – mówił Polak.

– Antonio Conte i Inter muszą natomiast rozwiązać problem Christiana Eriksena, bo to dość nietypowy zawodnik. Jest świetny technicznie, ale jednocześnie bardzo niekonsekwentny. W każdym razie jestem przekonany, że Nerazzurri są jedynym zespołem, który może sprawić Juve problemy w walce o scudetto – uzupełnił Boniek.

Komentarze