Bologna wygrała z Sampą, grali Polacy

Łukasz Skorupski
Łukasz Skorupski fot. Grzegorz Wajda

Bologna FC pokonała na swoim stadionie UC Sampdorię 1:0 w meczu dziewiątej kolejki Serie A. W szeregach Czerwono-niebieskich cały mecz zaliczył Łukasz Skorupski, z kolei u gości całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński.

Czytaj dalej…

Batalia o przełamanie toczona była na Stadio Renato Dall’Ara, gdzie gospodarze chcieli przerwać passę pięciu meczów bez zwycięstwa. Z kolei team z Ligurii był bez wygranej od czterech spotkań, notując w tym czasie trzy porażki.

Na gole kibice musieli czekać do drugiej połowy, chociaż w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji nie brakowało sytuacji, po których mogło dojść do zmiany wyniku. Ostatecznie jednak zawodziła skuteczność piłkarzy obu drużyn.

Worek z bramkami został natomiast rozwiązany w 48. minucie, gdy do siatki trafił Rodrigo Palacio, odpowiadając na okazję Fabio Quagliarelli. Argentyńczyk wykorzystał podanie Roberto Soriano, oddając strzał z mniej więcej 16 metrów.

Tymczasem w 64. minucie do wyrównania doprowadził Manolo Gabbiadini, popisując się precyzyjnym uderzeniem z mniej więcej 25 metrów. Ostatnie słowo należało jednak do Rossoblu, gdy Mattia Bani ustalił wynik rywalizacji na 2:1.

Bologna FC – UC Sampdoria 2:1 (0:0)

1:0 Palacio 48′
1:1 Gabbiadini 64
2:1 Bani 78′

Komentarze