Bologna wróciła z dalekiej podróży i odrobiła straty

Łukasz Skorupski
Łukasz Skorupski Pressfocus

Crotone przegrało z Bologną 2:3 (2:0) w meczu 28. kolejki Serie A. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili aż dwiema bramkami, ale w drugiej odsłonie spotkania zawodnicy gości odrobili straty. Całą rywalizację swojej bramki strzegł Łukasz Skorupski.

Sensacyjna połowa Crotone

Crotone jest ostatnią drużyną w tabeli i przed meczem wiele osób spisywało beniaminka na porażkę. Jednak to gospodarze otworzyli wynik meczu. W 32. minucie piłkę z rzutu wolnego z bardzo dużej odległości uderzył Junior Messias. Zasłonięty Skorupski nie dał rady obronić tego strzału, dlatego Crotone wyszło na prowadzenie.

W 38. minucie po jednej z akcji Crotone arbiter wskazał na VAR. Po krótkiej analizie uznał, że w polu karnym Łukasza Skorupskiego został sfaulowany jeden z zawodników beniaminka, dlatego przyznał im rzut karny. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Simy, który pokonał golkipera Bolognii.

Pogoń Bolognii

W drugiej połowie mogliśmy oglądać zdecydowanie lepszą grę Bolognii. Goście za wszelką cenę chcieli odrobić straty i co chwila atakowali bramkę rywala. Trafienie kontaktowe zostało zdobyte w 62. minucie. Wtedy to po podaniu Rodrigo Palacio piłkę do pustej bramki umieścił Soumaoro.

W 70. minucie pięknym strzałem prosto w okienko popisał się Schouten. Holender potężną bombą tuż sprzed pola karnego doprowadził do wyrównania. To jednak nie wystarczyło gościom, którzy uwierzyli, że są w stanie zgarnąć trzy punkty. W 84. minucie Skov Olsen dobiegł do sparowanej przez bramkarza piłki i zakończył pogoń, ustalając wynik meczu na 2:3.