Bologna pokonała Hellas, kolejne czyste konto Skorupskiego

Łukasz Skorupski
Łukasz Skorupski Pressfocus

Bologna pokonała Hellas Veronę 1:0 (0:0) w jedynym poniedziałkowym meczu 3. kolejki Serie A. Gola strzelił Svanberg. Czyste konto zachował Łukasz Skorupski, a w barwach gości grał Paweł Dawidowicz.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, choć to Bologna częściej dochodziła do groźnych sytuacji. Gospodarzom brakowało jednak skuteczności i posyłali piłkę obok bramki lub w jej obramowanie. Gdy jednak udawało im się oddać celny strzał to dobrze interweniował Lorenzo Montipo. Tuż przed przerwą na prowadzenie mogli wyjść piłkarze Hellasu Verona, ale niecelnej z głowy uderzył Giovanni Simeone, dlatego po 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis.

W drugiej połowie dało odczuć się zdecydowaną przewagę Bolognii. Starania gospodarzy przyniosły oczekiwany skutek w 78. minucie. Po małym zamieszaniu w polu karnym mocny strzał w kierunku lewego słupka oddał Mattias Svanberg i Szwed wpisał się na listę strzelców. Goście nie byli w stanie odpowiedzieć, a Bologna próbowała podwyższyć prowadzenie, ale zmarnowana kilka dogodnych okazji, dlatego końcowy wynik to 1:0.

Bologna jest wciąż niepokonana w tym sezonie, a Łukasz Skorupski zachował drugi raz czyste konto. W barwach Hellasu grał Paweł Dawidowicz, który opuścił plac gry na początku drugiej połowy.