Bologna lepsza od SPAL

Łukasz Skorupski
Łukasz Skorupski fot. Grzegorz Wajda

Bologna FC rzutem na taśmę pokonała u siebie SPAL Ferrara w pierwszym spotkaniu drugiej kolejki włoskiej ekstraklasy. W szeregach gospodarzy całe zawody zaliczył Łukasz Skorupski, a u gości mecz w pełnym wymiarze czasowym rozegrał Thiago Cionek. Na ławce rezerwowych całe spotkanie spędził z kolei Arkadiusz Reca.

Czytaj dalej…

Czerwono-niebiescy do swojego starcia przystępowali, mając za sobą remis 1:1 z Hellas Werona. Z kolei zawodnicy Biało-niebieskich musieli przed tygodniem uznać wyższość Atalanty BC. Jednocześnie derby regionu Emilia-Romania zapowiadały się bardzo ciekawie.

Gospodarze przez większość spotkania byli stroną przeważającą, a jednym z najaktywniejszych piłkarzy w szeregach bolończyków, był Roberto Orsolini. To właśnie 22-latek przyczynił się w dużym stopniu do wygranej Bologny, popisując się celnym podaniem do Roberto Soriano. Z kolei mający niemieckie korzenie zawodnik skierował piłkę do siatki głową.

Ostatecznie piłkarze Rossoblu wygrali 1:0, mając już cztery “oczka” na swoim koncie. SPAL natomiast jest czerwoną latarnią rozgrywek. Po reprezentacyjnej przerwie Bologna zmierzy się w delegacji z Brescią, a team Leonardo Sempiliciego u siebie z Lazio Rzym.

Bologna FC – SPAL Ferrara 1:0 (0:0)

1:0 Soriano 90+3′

Komentarze